"Захищають від зрадників": Росіяни масово пишуть доноси один на одного через параною, - WP

У Росії сформувалася параноїдальна атмосфера, у якій люди масової пишуть доноси один на одного. Кримінальні справи порушують на тих, хто виступає проти режиму глави Кремля Володимира Путіна та війни проти України. Про це пише видання The Washington Post.

Видання пише, що проблемою можуть стати не лише пости та повідомлення в соціальних мережах, а й навіть приватні розмови у громадських місцях. Все це може стати компроматом для силовиків та ФСБ.

За словами журналістів, у результаті політики Кремля в російському суспільстві та державі виявився лякаючий ефект. Так, стали часто з'являтися новини про арешти, судові розслідування, посилені коментарями пропагандистів на федеральних телеканалах і в Мережі.

Як розповів політичний аналітик Фонду Карнегі Андрій Колесников, у РФ проявляється одна з ознак тоталітаризму – хвиля доносів. Росіяни важають, що противників режиму необхідно переслідувати.

За словами Колесникова, кремлівський режим досі авторитарний, проте все більше набуває ознак тоталітаризму. "Я впевнений, що він (Володимир Путін, — ред.) не повернеться до нормального життя. Він не божевільний у медичному сенсі, але він божевільний у політичному сенсі, як і будь-який диктатор", — сказав експерт.

За даними видання, потік доносів зробив небезпечними громадські місця. Серед них також шкільні класи. Особливо під час уроків " Розмови про важливе ", коли вчителі читають школярам лекції про війну, пропагують російський мілітаризм. Соціальний антрополог Олександра Архіпова розповіла, що більшість доносів пишуть так звані патріоти, які вважають, що таким чином захищають Росію від внутрішніх зрадників.

Ірану достатньо двох тижнів для створення ядерної зброї - Міноборони США

неділя, 1 жовтень 2023, 18:27

У щорічній доповіді щодо загрози застосування зброї масового ураження Міністерство оборони США повідомило, що Іран має достатньо ресурсів, щоб створити ядерну зброю менше ніж за два тижні. Про це йдеться у документі під назвою "Стратегія протистояння з...

РФ нічого протиставити: Дикий пояснив, як Україні вдалося атакувати окупантів у Криму ракетами на 280 км

неділя, 1 жовтень 2023, 17:56

Українські військовослужбовці успішно пристосувалися до використання крилатих ракет Storm Shadow та SCALP. Підтвердженням цього є удари по об'єктах росіян у тимчасово окупованому Криму. Однак спочатку захисникам України довелося знищити протиповітряну ...