Заклики України не зависли в "повітрі": МЗС Чехії, котра наразі головує в Євросоюзі, виступило за заборону видачі росіянам віз ЄС

Громадяни країни-агресора повинні розуміти, що войовнича політика їхньої держави має наслідки, зазначив голова відомства.

Чехія підтримує повну заборону на видачу віз громадянам Росії європейськими державами. Про це в середу, 10 серпня, заявив глава МЗС країни, що головує в Раді ЄС, Ян Ліпавський у коментарі Novinky.

"Чехія неодноразово порушувала це питання на зустрічах у Брюсселі на рівні прем'єр-міністрів і міністрів закордонних справ і прагне скоординованого підходу всього Європейського Союзу", - сказав дипломат.
Міністр нагадав, що Чеська Республіка першою ще 25 лютого заборонила видачу віз для росіян, а пізніше - і для білорусів у зв'язку з повномасштабним вторгненням РФ в Україну.
"Під час російської агресії, яка досі змінює свої заявлені кордони, не можна говорити про звичайний туризм для російських громадян. Це питання нашої безпеки. ... Громадяни цих країн (РФ та Білорусь - ред.) повинні усвідомлювати, що така войовнича політика має наслідки", - додав Ліпавський.
Як повідомлялося, у ЄС питання заборони на видачу шенгенських віз росіянам розглянуть наприкінці серпня.

Підозрюють генерала: У Росії шукають 1,5 млн комплектів зниклої військової форми

понеділок, 3 жовтень 2022, 0:33

На складах пунктів прийому особового складу Збройних сил РФ кудись зникли 1,5 млн комплектів військової форми. Про це повідомив депутат Держдуми від Забайкалля Андрій Гурулєв, передають Патріоти України. "У нас сьогодні проблеми то з формою, то ще з чи...

У ЗСУ офіційно підтвердили звільнення села Торське Донецької області

понеділок, 3 жовтень 2022, 0:29

Спікер Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий підтвердив визволення села Торське Донецької області, передають Патріоти України. "Наші військові взяли село Торське, розташоване на шляху до Кремінної, вражають вогнем артилерії підрозділи супротивника,...