Закон є закон: Південна Африка має заарештувати Путіна на саміті в серпні, - Sky News

Південно-африканська республіка (ПАР) має заарештувати президента Росії Володимира Путіна, якщо той поїде туди в серпні на саміт, як попередньо планувалося. На це звертає увагу Sky News.

ПАР, як повідомляють російські пропагандистські ресурси, чекає на Путіна на саміті БРІКС у Дурбані у серпні цього року.

Південно-Африканська Республіка входить до числа 122 країн, які ратифікували Римський статут МКС, і, отже, має юридичний обов’язок забезпечити виконання ордера на арешт, пише телеканал.

Це створює додаткові дипломатичні труднощі для Москви, проте, як зазначається у повідомленні, навіть якби диктатор вирішив приїхати, "перспектива того, що президент країни, що приймає, Сиріл Рамафоса накаже своїм військам вивести Путіна в кайданках, вважається дуже віддаленою".

Раніше, у 2015 році, ПАР відмовилася арештувати президента Судану Омара аль-Башира, на якого також був виданий ордер МКС.

Південна Африка дійсно є учасником Римського статуту, попри її спроби вийти з угоди після скандалу з аль-Баширом. Повний список країн-учасників статуту.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Путіна. Його підозрюють в незаконні депортації дітей з окупованих районів України до Російської Федерації.

Розширити потенціал: Пентагон планує залучити стартапи Кремнієвої долини для розробки зброї

понеділок, 27 березень 2023, 18:57

Пентагон стурбований залежністю від кількох великих компаній-розробників технологій для американської армії, що виникла в рамках консолідація оборонної промисловості США. Там вважають, що співпрацю щодо розробки продуктів для військової галузі потрібно...

Генерал розповів, яка ще військова техніка потрібна Україні для успішного контрнаступу

понеділок, 27 березень 2023, 18:50

Якщо Росія досі намагається брати кількістю, то в України чудовий шанс брати саме якістю. Тим більше в контексті надання Україні західного озброєння для проведення успішного контрнаступу, передають Патріоти України. У якому співвідношенні правильно рах...