Закон про "іноагентів" не наближає Грузію до ЄС, - ​президент Європейської Ради

Президент Європейської Ради Шарль Мішель розкритикував грузинський закон про "іноагентів", заявивши, що його прийняття вплине на рішення про вступ Грузії до ЄС. Про це повідомляє Euronews, передають Патріоти України.

"Я хочу чітко заявити: цей законопроєкт, за який проголосували в парламенті, не наближає Грузію до ЄС. Все навпаки, - заявив Мішель. - Ми розчаровані тим, що цей уряд прийняв таке рішення".

Він наголосив, що будь-який розвиток подій, що суперечить стандартам ЄС, матиме вплив на те, як Брюссель оцінює шанси кандидата на вступ до ЄС. "Процес розширення - це процес, заснований на заслугах, і ідея для країн-кандидатів - для тих, хто хоче приєднатися до ЄС - полягає в тому, що вони поважають фундаментальні спільні принципи та цінності, - пояснив президент Євроради.

Попри зростання дискусій, грузинський парламент ухвалив текст законопроєкт у першому читанні, що змусило Брюссель посилити свої попередження. У Єврокомісії заявили, що закликали Грузію відмовитися від реалізації цього закону. "Якщо щось не відповідає європейським принципам і не відповідає амбіціям просування до ЄС, то наслідки цілком зрозумілі. Але зробімо це крок за кроком", - наголосив речник Єврокомісії.

Позитивне рішення все ближче: Столтенберг закликав союзників НАТО дозволити Україні бити по території РФ їхнею зброєю

субота, 25 травень 2024, 4:15

Генсек Альянсу славиться тим, що завжди проявляє своє лідерство, коли щодо того чи іншого питання консенсус дозріває або вже досягнутий. Такова його роль в організації. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час інтерв'ю виданню The Economist за...

Сили оборони України планують контрнаступ на Харківщині - Bloomberg

субота, 25 травень 2024, 3:25

Українська армія зупинила просування окупантів у Вовчанську і в Липцях . Збройні сили України планують контрнаступ аби відтіснити російські війська, які захопили територію на північному сході Харківської області. Про це у п'ятницю, 24 травня, пише Blo...