Законопроєкт про мобілізацію в Україні: Веніславський озвучив, чого точно не буде в документі

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки почав розгляд законопроєкту про мобілізацію з понад 4196 правками. Федір Веніславський, народний депутат та член оборонного Комітету розповів, що було розпочато розгляд законодавчих пропозицій, які Комітет за спільним змістом умовно об’єднав у 17 основних блоків, передають Патріоти України.

"Вчора пройшли перші 6 блоків. Завтра продовжимо розгляд", - розповів сайту ТСН.ua народний депутат. За словами Федора Веніславського, членами комітету відхилене питання про електронну повістку та про електронний кабінет військовозобов’язаного.

"Стосовно електронних повісток та електронного кабінету – Комітет не буде рекомендувати такі законодавчі нововведення та буде вважати їх відхиленими. По обмеженню інших конституційних прав та свобод, комітет теж буде проти. А саме щодо блокування банківських рахунків та надання консульських послуг", - розповів Федір Веніславський.

За його словами, точно пройде до законопроєкту – конкретизація повноважень органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо участі в мобілізаційних процесах.

"Ми конкретизуємо їх обов’язки, щоб вони не перекладали усе на ТЦК та СП. Також точно пройде правка про необхідність громадян віком від 18 до 60 років носити з собою військово-обліковий документ і пред’являти його працівникам поліції або співробітникам ТЦК та СП. Також члени Комітету підтримали, що цей процес – перевірку документів та вручення повіток, потрібно фіксувати на відеокамеру", - розповів сайту ТСН.ua народний депутат.

"Це зайшло занадто далеко": Країни ЄС збираються розібратися з "проблемою Угорщини", через систематичне блокування рішень щодо України

понеділок, 27 травень 2024, 18:52

Як пише Euractiv, на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у понеділок було висловлено гнів з приводу "моделі поведінки" Угорщини, яка дедалі частіше блокує зовнішньополітичні рішення ЄС і перешкоджає прогресу в наданні найважливішої військової допом...

МЗС Китаю відреагувало на питання, чи візьме КНР участь у мирному саміті щодо України в Швейцарії

понеділок, 27 травень 2024, 16:56

Китай поки не може підтвердити, що офіційна делегація їхньої країни візьме участь у Глобальному мирному саміті у Швейцарії, що відбудеться 15-16 червня. Про це на брифінгу заявила речниця МЗС КНР Мао Нін, повідомляє "Укрінформ". З її слів, Пекін поки н...