Закриєте кордон з Україною на 100% і залишитесь без роботи: Польський міністр різко звернувся до протестувальників

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський попередив протестуючих на кордоні з Україною фермерів, що заплановане ними на 20 лютого повне закриття кордону (не лише рух авто, а й залізницю та під'їзди до морських портів) може обернутися проти них самих. Зокрема, результатом цього може стати зупинка польського експорту товарів до України та, відповідно, втрата багатьох робочих місць, передають Патріоти України.

Крім того, він визнав, що своїми діями протестувальники завдають неприємностей польському суспільству. І закликав їх звести це до мінімуму, повідомляє Polsat News. Водночас, зазначається, Секерський заявив, що "регулювання торгівлі сільськогосподарською продукцією з Україною є одним із пріоритетів міністерства". А заборона на імпорт низки продуктів до Польщі залишається чинною. Йдеться про:

  • зернові;
  • насіння ріпаку та соняшнику;
  • пшеничне борошно;
  • висівки;
  • макуху.

"Секерський зазначив, що його міністерство хоче розробити двосторонню угоду з Україною, яка б розширила сферу захисту ринку. Включивши до неї й інші чутливі продукти – цукор, птицю, яйця, деякі фрукти, мед, яблучний сік, олії", – йдеться у повідомленні. .

Крім того, наголосив він, його міністерство має намір також провести переговори з протестувальниками. "Ми б хотіли, щоб результатом нашої спільної роботи стала домовленість про вирішення поточних проблем і розробка програми на майбутнє", – сказав міністр.

У Польщі незадоволені торгівлею з Україною

Водночас Секерський повідомив, що у 2022 році Польща зафіксувала позитивне сальдо у торгівлі з Україною. Його розмір склав 3,5 млн євро.

Однак у 2023 році країна експортувала в Україну агропродукції на 1,033 млрд євро – тоді як імпортувала на 1,69 млрд євро. "Отже, виникає дефіцит у розмірі 656 млн євро", – зазначив він.

Чому поляки блокують кордон

Головна причина протестів фермерів по всій Європі – незадоволення "Зеленою угодою". Це правила, які зобов'язують усіх фермерів на території ЄС поступово відмовитися від шкідливих для екології пестицидів, добрив, а також дотримуватися жорстких вимог і поступово переходити на виробництво "здорових" продуктів.

Однак поляки вирішили заодно розібратися і з постачанням з України. Саме тому 19 лютого вони планують завершити протести проти "Зеленої угоди" всередині Польщі, а з 20 лютого перекрити кордони з Україною. На кордоні з Україною вони вимагатимуть "зупинення неконтрольованого імпорту сільгосппродукції з України" та скасування "Зеленої угоди".

Звісно, до "Зеленої угоди" в ЄС Україна поки що жодного стосунку не має (вже після членства ці правила поширяться і на нас). Також сумнівні твердження щодо "неконтрольованого експорту сільгосппродукції". Насправді більшість зерна проходить транзитом через Польщу, пояснювала OBOZ.UA Ірина Коссе, експертка з інфраструктури.

Поляки незадоволені тим, що українське зерно набагато дешевше за польске. Фермери в Україні не повинні дотримуватися жорстких "зелених" норм, працюють на великих площах, з більш плідними землями, а ще й платять зарплати, які в рази нижчі за польські. Все це начебто робить польську продукцію дорожчою: конкурувати з Україною вони не можуть.

"Українські фермери з польськими завжди знайдуть розуміння, це польські лобісти з українськими домовитися не можуть", – розповідає президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Стрижак. За його словами, "коридор" для української агропродукції через Польщу існував насамперед для того, щоб разом із польськими колегами можна було експортувати товар до країн, які потребують цього товару.

Частково представник українських фермерів погоджується з польськими колегами. Дійсно, дешеве українське зерно, вартість якого вже наближається до собівартості виробництва, є привабливішим для покупця. Але навіть якщо зловживання й були, вони точно не можуть вплинути на ситуацію із польськими цінами.

Інформація про "неконтрольований імпорт" – маніпуляція, якою користуються польські політики. Як і в будь-якій країні, у Польщі є і свої групи євроскептиків, які з радістю очолять протести проти "зелених правил ЄС", є й ті, хто має зв'язки з РФ та готовий дестабілізувати відносини з Україною.

Путін досі тремтить від стразу як поросячий хвіст: По всій Росії чекісти хапають соратників Пригожина до річниці походу вагнерівців на Москву

неділя, 23 червень 2024, 16:30

У Росії ФСБ проводить "велику спецоперацію" щодо близьких соратників Євгена Пригожина до річниці так званого "маршу справедливості" ПВК "Вагнера" на Москву, який розпочався 23 червня 2023 року,. Операція проводиться в різних містах, інформує російський...

Сатанинська підступність: Засудженого за смертельну ДТП Єфремова хочуть відправити на війну в Шторм Z, щоб вбивав своїх колись любих українців

неділя, 23 червень 2024, 15:54

Опозиційному російському діячеві, актору Михайлу Єфремову, який відбуває покарання за смертельну ДТП, можуть дати умовно-дострокове звільнення за однією умовою - 60-річний чоловік має брати участь у так званій СВО. . Таку завяу нещодавно зробила орга...