Російський газопровід "Північний потік - 2" - це велика небезпека для Європи в цілому і України зокрема. Таке попередження зробив віце-міністр закордонних справ Литви Мантас Адоменас в ексклюзивному інтерв'ю Newsweek, передають Патріоти України.
"Північний потік - 2", ймовірно, вже найближчим часом почне поставки газу безпосередньо в Німеччину по Балтійському морю в обхід України. Газопровід зробить Київ більш уразливим перед агресивною політикою Кремля, заявив Адоменас. Він вважає, що "Північний потік - 2" є загрозою для безпеки не тільки України, але і Євросоюзу і НАТО. "Факт, що проект продовжують реалізовувати, є вельми великим сумом", - заявив представник МЗС Литви.
Трубопровід збільшить залежність Європи від російського газу і зробить ЄС заручником геополітичних схем беззмінного президента РФ Володимира Путіна. Зараз Україна є критично важливим маршрутом поставки російського газу в Європу. Однак з введенням в дію "Північного потоку - 2" ситуація зміниться, у Кремля будуть розв'язані руки щодо Києва. "Швидше за все, транзит українського газу буде припинено як тільки почнеться використання "Північного потоку - 2". Вони (росіяни - ред.) знайдуть виправдання і причини", - висловив думку Адоменас.
Він нагадав, що саме Німеччина стала ключовим лобістом проекту в ЄС. Курирував угоду особисто екс-канцлер Німеччини Герхард Шредер, який сьогодні отримав пост голови Ради директорів російської "Роснефти". Його наступниця канцлер Ангела Меркель також до останнього захищала газопровід. "Північний потік - 2" може бути запущений повноцінно вже на початку 2022 року.
Угоду Вашингтона і Берліна щодо стримування агресивної газової політики Кремля, ймовірно, не буде виконано. "Росія збирається використовувати його (" Північний потік - 2 "- ред.) в якості геополітичної зброї ...ЄС став заручником закоренілої корупції ...Проект йде врозріз з інтересами багатьох країн Євросоюзу. Думаю, ЄС повинен зайняти більш жорстку позицію... Ми повинні усвідомлювати, що Росія не дозволить послабити завойований нею контроль, в першу чергу над німецькими, але також і європейськими енергосистемами", - констатував представник МЗС Литви.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: