Залишились у Росії та постраждали: Мільярдні прибутки західних компаній застрягли в країні-агресорі

Кошти західних компаній, які не залишили російський ринок, застрягли у країні-агресорі. Йдеться про понад $18 млрд прибутку за 2022 рік, які суті було заморожено Кремлем, передають Патріоти України.

Про це повідомляє Financial Time (FT). Зазначається, що найбільша сума – у Raiffeisen Bank, що оскандалився. Російська "дочка" фінустанови заробила $2 млрд, а в австрійській Raiffeisen Bank International заявили, що "немає доступу" до цих коштів.

З аналогічними проблемами зіткнулися американські Philip Morris ($775 млн прибутку) та PepsiCo ($718 млн). У цих компаніях відмовилися від коментарів.

За даними KSE, американські компанії отримали найбільший сумарний прибуток у РФ за 2022 рік – у розмірі $4,9 млрд. За ними йдуть німецькі, австрійські та швейцарські бізнеси з $2,4 млрд, $1,9 млрд і $1 млрд відповідно.

"Багато іноземних компаній намагалися продати свої російські дочірні компанії, але будь-яка угода вимагає схвалення Москви і передбачає суттєві знижки", – йдеться в матеріалі. Також FT зазначає, що Кремль може використовувати обмеження у виплатах дивідендів іноземним компаніям як важіль тиску, наприклад, щоб розморозити російські активи.

Крім того, Міністерство фінансів Росії нещодавно пом'якшило правила виплати дивідендів, але також формалізувало структуру "хороших" та "неслухняних" компаній. "Дозвіл розподіляти дивіденди вже давно став свого роду заохоченням "хорошої поведінки", – сказала людина, яка бере участь у операціях з виходу з РФ.

Для компанії "недружнього" походження репатріація дивідендів вже "така само складна, як продаж бізнесу" в Росії, вважає співрозмовник видання. "Один із моїх клієнтів втратив надію отримати звідти якісь дивіденди і просто списав усе з рахунків", – розповіло джерело.

Медведєв заявив про війну з Україною "до повного знищення" та захоплення нових "споконвічних" територій

субота, 30 вересень 2023, 14:54

Заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв заявив, що окупанти будуть вести війну з Україною "до повного знищення", передають Патріоти України. Відповідною обіцянкою чиновник відзначився на честь штучного свята, яке 28 вересня узаконив указом Путін - ...

ГУР Міноборони провело спецоперацію "Бариня" і завербувало російського військового (фото)

субота, 30 вересень 2023, 14:41

Головне управління розвідки успішно провело спецоперацію під назвою "Бариня", в результаті якої вдалося завербувати російського кадрового військового Данила Алфьорова. Про це повідомив представник ГУР Андрій Юсов на пресконференції, передають Патріоти ...