Російський політолог, політтехнолог Аббас Галлямов в інтерв'ю Radio NV спрогнозував, що протести в Башкирії придушать силовими методами, але в майбутньому це посилить етно-сепаратистський рух, передають Патріоти України.
"Я думаю, що ще один-два спалахи, ну три, можливо… Тобто лічена кількість спалахів буде, а потім протест все-таки задушать. Вони ж однаково всі розрізнені, вони не озброєні. Фізично протистояти державі народ не може. Особливо ось цей сільський роз'єднаний народ. День вони протистоятимуть ОМОНу, потім усе одно по домівках же треба розходитися, сім'ї годувати. І найактивніших будуть брати. Тобто задавлять протест, звісно ж", – сказав Галлямов в ефірі Radio NV.
Російський політолог наголосив, що для того, щоб придушити такий протест, доведеться діяти дуже жорстко. «Фігурально висловлюючись, шрам у народній душі залишиться. І ці образи довго живуть, вони десятиліттями зберігаються в народній пам’яті. І в якийсь момент, коли люди відчують, що влада слабшає, вони вийдуть. І всі ці претензії за сукупністю, починаючи від тих економічних, культурних, плюс додасться ця історія з нинішнім придушенням протесту — все це владі пред’являть. І з цього народиться етно-сепаратистський рух, який може оформитися в заклик до відокремлення, виходу зі складу Росії», — вважає Галлямов.
Він зауважив, що вже зараз на деяких місцевих форумах обговорюють, чи варто Башкирії вийти зі складу Росії. «Зрозуміло, що зараз не вийдуть, — можливості не ті. Але сама думка, факт, що це там зародилося вже, — показово. Точно так само, як колись розвалювали Радянський Союз. Розвалювали не сепаратисти, не ЦРУ, а розвалювала сама союзна влада, яка протягом довгих років, десятиліть проводила курс на надцентралізацію, на придушення національної ідентичності, національних рухів у країні. І врешті-решт створили таку кількість образ і невдоволення, що, коли країна ослабла, просто ніхто не захотів у ній жити. І всі з неї розбіглися. Усе рухається в цьому самому напрямі», — підсумував політолог.
18 січня керівник Башкирії Радій Хабіров, коментуючи акцію протесту напередодні, заявив, що група осіб, частина з яких перебуває за кордоном, закликає до відділення Башкортостану від Росії та партизанської війни на його території. 17 січня у російській республіці Башкортостан тисячі людей зібралися біля суду в місті Баймак після того, як місцевого активіста Фаіля Алсинова засудила до чотирьох років колонії. ЗМІ повідомляли про різну кількість протестувальників — від 3 до 10 тисяч.
Місцеві Telegram-канали писали, що силовики застосовують сльозогінний газ та жорстко затримують людей. 17 січня Алсинову оголосили вирок у справі про «розпалювання міжнаціональної ворожнечі». Під час акції він казав, що «доки башкири воюють проти України, у Башкортостані відбирають їхні землі».
Розповідаючи про наслідки золотовидобутку в регіоні, Алсинов вжив вираз «кара халик». Як пишуть російські ЗМІ, буквально він означає «чорний народ», у сучасних тюркських мовах його використовують для позначення простих людей. Проте лінгвістична експертиза переклала її як «чурки», «чорномазі».
The Insider пише, що башкирський активіст Фаіль Алсинов став популярним після того, як почав захищати від промислової розробки гору Куштау. До 2019 року він очолював організацію Башкорт, яка виступала за суверенітет Башкортостану. Згодом її діяльність заборонив суд, визнавши «екстремістською».
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...