Залишити радянське свято злобному уламку СРСР: 8 травня Україна зі всім цивілізованим світом відзначає День пам'яті та примирення

День пам'яті та примирення відзначають у річницю капітуляції нацистської Німеччини

У суботу, 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини в Україні відзначають День пам'яті та примирення. Його було встановлено указом президента Петра Порошенка № 169/2015 від 24 березня 2015 року. Це доєднало Україну до решти цивілізованого світу, адже закінчення існування Третього рейху окремо 9 травня святкує лише Москва та її сателіти, зазначають Патріоти України.

Як ідеться в документі, мета свята – вшанування подвигу українського народу та його внеску в перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні, а також вшанування всіх борців проти нацизму.

Історія Дня пам'яті та примирення

Рівно 76 років тому, 8 травня 1945-го, Антигітлерівська коаліція в Берліні ратифікувала "Акт про беззастережну капітуляцію" армії нацистської Німеччини.

Напередодні, 7 травня, у Реймсі, Франція, його підписав начальник Оперативного штабу Верховного головнокомандування збройних сил Німеччини генерал-полковник Альфред Йодль за дорученням президента цієї країни Карла Деніца.

З нагоди підписання переможного акта в багатьох населених пунктах Європи та США 8 травня 1945 року пройшли масштабні урочистості.

8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція ратифікувала "Акт про беззастережну капітуляцію" нацистської Німеччини

Саме 8 травня по всьому світу святкують перемогу над нацизмом. Так, до 60-річчя закінчення Другої світової війни Генасамблея ООН своєю резолюцією № 59/26 від 22 листопада 2004-го офіційно проголосила 8 та 9 травня Днями пам'яті та примирення, присвяченими жертвам цієї війни.

Країни колишнього СРСР в основному відзначають свято перемоги над нацизмом 9 травня – в річницю капітуляції Німеччини за московським часом.

В Україні з 2016 року 9 травня святкують День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – згідно з ухваленим у межах декомунізації законом № 315-VIII "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у вересні 1939–1945 років". Термін "Велика Вітчизняна війна" було усунено із законодавства.

День пам'яті та примирення в Україні: у чому суть

За даними Українського інституту національної пам'яті, прямі людські втрати України в Другій світовій війні становили 8-10 мільйонів осіб – із них 2,5 мільйони – військові втрати й 5,5 мільйонів – військовополонені та мирне населення. Це близько 40-44% від кількості загальних втрат СРСР.

2015 року Україна започаткувала нову, європейську традицію святкування 8 й 9 травня. Ці дати присвячено пам'яті жертв Другої світової війни та примиренню між країнами, які брали участь у ній.

Символ заходів, що проходять у ці дні, – червоний мак, своєрідна алюзія. З одного боку, він уособлює квітку, з іншого – кривавий слід від кулі. Публічне використання георгіївських стрічок в Україні з 2017 року заборонено законом № 2031-VІІІ.

Як відзначає Україна
  • Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Telegram нагадала, що 8 та 9 травня – дні вшанування пам'яті кожного, хто боровся з нацизмом, переосмислення подій війни, руйнування історичних міфів. "Наша країна знову розвінчує міфи держави, яка звідусіль нагадує про свій внесок у знищення нацизму, хоча сама перетворилась на країну-агресора. Пам'ять про ці історичні дні надихає нинішніх захисників на мужнє протистояння ворогу, а шана та повага до Героїв об'єднує і робить нас непереможними перед обличчям будь-яких випробувань", – написала вона.

Грядуть великі зміни? ЗМІ повідомляють про відставку Крищенка, але в поліції Києва про це нічого не знають

четвер, 5 серпень 2021, 14:27

У поліції Києва не володіють інформацією, що Андрій Крищенко подав у відставку з посади начальника столичної поліції. Про це кореспонденту УНІАН повідомили у Відділі комунікацій Головного управління Національної поліції у місті Києві, передають Патріот...

З архіву ПУ. Два терміни - не межа: Радник ОПУ заявив, що Зеленський "прийшов надовго"

четвер, 5 серпень 2021, 14:00

На початку квітня 2020 року у команді Офісу президента України відбулося поповнення: політтехнолог Михайло Подоляк, який ще не так давно критикував політику ОП, «слуг народу» і Володимира Зеленського, став антикризовим радником голови Офісу президента ...