Запорізьку АЕС повністю зупинили через небезпеку обстрілу армією Росії

Запорізьку АЕС повністю зупинено. Від електромережі було відключено та переведено в холодний стан шостий блок атомної електростанції. Про це повідомили у пресслужбі "Енергоатому". Там зазначили, що через російські обстріли пошкоджені всі лінії зв'язку з енергосистемою України, передають Патріоти України.

"Остання три доби 6-й енергоблок працював у режимі острова, загоюючи лише власні потреби ЗАЕС на критично низькому рівні потужності (від 114 до 140 МВт)", – сказано в повідомленні.

Напередодні ввечері стало можливим відновити від українських енергоносіїв працездатність однієї із вказаних ліній зв’язку електроживлення власних потреб Запорізької АЕС. В результаті було вирішено відключити шостий енергоблок станції та перевести його в найбезпечніший стан – холодну зупинку.

"У разі повторного пошкодження ліній зв‘язку з енергосистемою, ризик чого залишається великим, живлення власних потреб ЗАЕС відбуватиметься від дизель-генераторів, термін роботи яких обмежений технологічним ресурсом і обсягами наявного дизельного пального", – пояснили в пресслужбі.

За словами представників "Енергоатому", зараз вживаються всі можливі заходи, щоб організувати постачання на ЗАЕС додаткових партій дизельного пального.

"Для недопущення аварійної ситуації на станції необхідно припинити російські обстріли ліній зв'язку ЗАЕС з енергосистемою та створити навколо неї демілітаризовану зону. Після цього лінії зв'язку можна буде відремонтувати, забезпечити включення та подальшу безпечну роботу ЗАЕС", – говориться в повідомленні.

Небезпека є: У Авдіївці може повторитися "бахмутський сценарій", - британська розвідка

понеділок, 20 березень 2023, 11:26

Росія досягла певних успіхів у "повзучому" наступі на Авдіївку на Донеччині та намагається оточити український військових у місті. Про це йдеться у щоденному огляді Міністерства оборони Великої Британії,передають Патріоти України. Як пише розвідка,за ...

Візит Лаврова не минув дарма: У школах РФ почнуть вивчати африканські мови

понеділок, 20 березень 2023, 10:57

Африканське турне глави МЗС РФ Сергія Лаврова отримало несподіване продовження, однак не зовсім там, звідки чекали в Кремлі. Так, у російських школах планують запровадити вивчання африканських мов, передають Патріоти України. Як повідомляє ТАСС, про це...