Експерти відстежили, як і куди летів безпілотник Shahed із SIM-карткою українського оператора, збитий нещодавно в Україні. Подробиці цієї історії в інтерв'ю Фокусу розповів військовий фахівець зі зв'язку та радіоелектронної розвідки Сергій Бескрестнов, відомий під псевдонімом "Флеш", передають Патріоти України.
За його словами, українські військовослужбовці давно прогнозували такий крок з боку Росії, тож дрон із 4G-модемом Alcatel усередині не став повною несподіванкою. Технічні фахівці відстежили переміщення SIM-картки і дізналися, що її було придбано понад рік тому, тривалий час вона перебувала в Росії і використовувалася разом із кількома модемами мобільного зв'язку.
"Shahed пролетів із SIM-карткою всю Україну, долетів до центральної частини, потім розвернувся і полетів на захід, де його було збито. Коли ми подивилися інші SIM-картки, то виявили, що й раніше росіяни запускали по Україні дрони з такими пристроями, просто вони нам не траплялися", — наголосив Сергій Флеш.
Військовий додав, що українські інженери вже розробляють методи боротьби з новою загрозою. Якщо ЗС РФ почнуть масово запускати такі дрони, то в України буде два варіанти: або вимикати всю мережу мобільного зв'язку під час кожної атаки, що спричинить колапс, або придумати інші способи для виявлення подібних SIM-карток і модемів на борту Shahed.
"Багато хто в інтернеті пише свою ідею: треба просто відключати всі телефони, що "швидко рухаються". Якби все було так просто", — прокоментував Сергій Бескрестнов.
Раніше Фокус писав, чим небезпечні Shahed з українськими SIM-картками. Розробники БПЛА і засобів РЕБ запевняють, що технологія дуже проста, достатньо найдешевшого модему або мобільного телефону, але з нею складно боротися. Технічно SIM-картки можна відстежити, але це практично нереально зробити в реальному часі і з високою точністю. Водночас росіяни зможуть бачити, де дрони переміщаються і де їх збивають, щоб промацувати систему ППО і обходити її.
Телеком-експерт Роман Химич вважає, що росіяни навряд чи використовують SIM-картки у Shahed для навігації. Потужність передавачів постійно змінюється, тому вона не покаже місце розташування апарата, як і сервіси позиціонування українських операторів. Натомість Роман Химич припускає можливість управління Shahed за допомогою набору контрольних точок.
Міністерство оборони України представило характеристики українського бойового робота Droid TW, який вже використовують на передовій. Це наземний роботизований комплекс, створений для ведення розвідки та вогневої підтримки в умовах активних бойових дій,...
Після переговорів у Лондоні сформовано новий документ щодо територіальних питань України, який уже передали президенту США Дональду Трампу, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. Видання зазначає, що план України складається з п'яти...