Експерти відстежили, як і куди летів безпілотник Shahed із SIM-карткою українського оператора, збитий нещодавно в Україні. Подробиці цієї історії в інтерв'ю Фокусу розповів військовий фахівець зі зв'язку та радіоелектронної розвідки Сергій Бескрестнов, відомий під псевдонімом "Флеш", передають Патріоти України.
За його словами, українські військовослужбовці давно прогнозували такий крок з боку Росії, тож дрон із 4G-модемом Alcatel усередині не став повною несподіванкою. Технічні фахівці відстежили переміщення SIM-картки і дізналися, що її було придбано понад рік тому, тривалий час вона перебувала в Росії і використовувалася разом із кількома модемами мобільного зв'язку.
Військовий додав, що українські інженери вже розробляють методи боротьби з новою загрозою. Якщо ЗС РФ почнуть масово запускати такі дрони, то в України буде два варіанти: або вимикати всю мережу мобільного зв'язку під час кожної атаки, що спричинить колапс, або придумати інші способи для виявлення подібних SIM-карток і модемів на борту Shahed.
"Багато хто в інтернеті пише свою ідею: треба просто відключати всі телефони, що "швидко рухаються". Якби все було так просто", — прокоментував Сергій Бескрестнов.
Раніше Фокус писав, чим небезпечні Shahed з українськими SIM-картками. Розробники БПЛА і засобів РЕБ запевняють, що технологія дуже проста, достатньо найдешевшого модему або мобільного телефону, але з нею складно боротися. Технічно SIM-картки можна відстежити, але це практично нереально зробити в реальному часі і з високою точністю. Водночас росіяни зможуть бачити, де дрони переміщаються і де їх збивають, щоб промацувати систему ППО і обходити її.
Телеком-експерт Роман Химич вважає, що росіяни навряд чи використовують SIM-картки у Shahed для навігації. Потужність передавачів постійно змінюється, тому вона не покаже місце розташування апарата, як і сервіси позиціонування українських операторів. Натомість Роман Химич припускає можливість управління Shahed за допомогою набору контрольних точок.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...