Запустили у квітні: Російський військовий супутник зійшов з орбіти й згорів у атмосфері

Запущений у квітні ракетою "Ангара" військовий супутник "Космос-2555" зійшов з орбіти й згорів у атмосфері. Росія мовчить, коментують американці, зазначають Патріоти України.

Росія запустила військовий супутник "Космос-2555" для Міністерства оборони 30 квітня з космодрому Плесецьк. Однак майже одразу стало ясно: щось пішло не так. Він не зміг втримати орбіту і почав зближуватися з Землею.

Що відомо

  • Як тепер стало відомо, учора вранці, 18 травня, він остаточно зійшов з орбіти й згорів в атмосфері, так і не зумівши зробити ніяких орбітальних маневрів.
  • Що цікаво, повідомив про це не Роскосмос, а командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD).

"Корисне навантаження "Космос-2555", запущене в ході випробувальної місії "Ангара-1.2" минулого місяця, повернулося сьогодні вранці, 18 травня, після невдалої спроби зробити будь-які маневри на орбіті. SpaceTrack повідомляє про повторний вхід між 0116 і 0230 UTC", – написав у своєму твітері астроном Джонатан МакДоуелл.

  • Дані про вхід супутника в атмосферу підтверджують численні приватні спостерігачі за супутниками й астрономи.

Свого часу глава Роскосмосу Дмитро Рогозін широко розрекламував цю місію, заявивши, що на корпус ракети нанесено літеру Z – головний символ російського вторгнення в Україну. Після запуску відомство повідомляло про успішний вихід на цільову орбіту. Однак, схоже, поспішили.

Що цікаво, Росія не каже, що саме запустила на орбіту, призначення супутника невідоме. За чутками це може бути військовий супутник оптичної розвідки серії "Розбіг", який потенційно допоміг би окупантам у війні проти України. Э й інша версія. Після того, як Джонатан МакДоуелл зробив свою публікацію в твітері, його запитали в коментарях: "Чи є підтвердження, що це збій і що це не було зроблено спеціально?"

"Ні, все ще можливо, що це був просто макет", – відповів учений.

Хай там як, але російський металобрухт уже згорів у атмосфері, не залишивши після себе космічного сміття.

У жовтні Росія може домовитися з Іраном про передачу ракет. Аналітики ISW пояснили до чого тут ООН

четвер, 28 вересень 2023, 8:12

РФ незаконно перебуваючи в Радбезі ООН скористається правом вето, щоб допомогти своєму стратегічному тепер союзнику. Іран може домовитись з Росією про передачу ракет після закінчення дії резолюції Ради безпеки ООН 2231, що забороняє йому такі угоди, 18...

Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 28 вересня

четвер, 28 вересень 2023, 8:03

Українці продовжують успішно утилізувати артилерію ворога, зменшуючи шанси окупантів на успішну оборону та наступальні дії. Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 28.09.24 орієнтовно становлять: