Застосують радянську тактику: Як РФ у Чорному морі спробує боротися з українським флотом дронів, - Forbes

Україна має намір зміцнити свій потенціал у Чорному морі за рахунок ударних морських підводних безпілотників "Марічка", які можуть завдати серйозної шкоди залишкам Чорноморського флоту ВМФ Росії. Щоб якось протистояти цим загрозам російські військові можуть застосувати тактику перехоплення, яка відома ще з часів СРСР. Про те, яких контрзаходів вживатимуть російські військові стратеги, щоб уберегти свої кораблі, йдеться в матеріалі видання Forbes, передають Патріоти України.

Насамперед оглядачі зазначили, що в умовах, коли Туреччина закрила Босфор для військових кораблів, Чорноморський флот змушений обходитися тими силами, які в нього вже є. Тож, щоб протистояти українським дронам, окупанти можуть використати комбінацію з кораблів і гелікоптерів для відслідковування підводних цілей, забезпечуючи взаємне прикриття.

Водночас може йтися про дві-три одиниці техніки, серед якої вертольоти Ка-27 з гідролокаторами на борту, протичовнові кораблі проєкту 22160, і корвети проєкту 1124 "Альбатрос" (за класифікацією НАТО — Grisha-III).

"Якщо Чорноморський флот зможе розгорнути вертольоти Ка-27 і протичовнові кораблі Grisha-III так само, як це зробив радянський флот, можливо, йому вдасться знайти й потопити українські підводні дрони до того, як ті стануть на якір", — пишуть експерти.

Як це працює

Згідно з радянською тактикою, для вирішення таких завдань використовують два види гідролокаторів: занурювальний і носовий. Останній постійно застосовували під час руху на корветах "Альбатрос". Єдиний мінус — сліпа зона в районі розташування корабельних гвинтів. На думку авторів публікації, якщо росіянам вдасться повторити цю тактику, у них з'явиться можливість перехоплювати майбутні атаки українських підводних безпілотників.

Однак ця тактика була досить складною. Як пояснив військово-морський консультант, радянські сили покладалися на активний гідролокатор як на кращий метод виявлення.

"Вони зрозуміли, що занурення гідролокатора — опускання гідролокаційного перетворювача у воду з гелікоптера на швидкохідних платформах — дуже цінне. Тому використання двох або трьох платформ у системі було найефективнішим із тактичного погляду", — зазначив Бентц.

Експерт додав, що кораблі та гелікоптери діяли спільно — один корабель дрейфував, активно пінгуючи занурювальним гідролокатором, а інший мчав уперед на розрахункову позицію. У такий спосіб пари гелікоптерів або корветів могли простягнути свого роду гідролокаційний ланцюг через морську перешкоду — наприклад, через гирло затоки.

Недоліки методу

Але в цієї тактики є і свої недоліки: вони полягають в тому, що коли гідролокатори занурювалися у воду, корабель змушений простоювати, через що досвідчені підводники користувалися прогалинами в такому ланцюзі. Наприклад, 1977 року підводний човен Королівського флоту HMS Swiftsure, скориставшись цією ділянкою, проник у радянську бойову групу і кілька годин провів під новим авіаносцем "Київ", збираючи розвіддані.

"Усе це говорить про те, що радянська сторона мала ефективний, але далеко не досконалий метод ведення протичовнової боротьби поблизу берега. Якщо росіяни зможуть повторити цю тактику, у них з'явиться шанс перехопити майбутні атаки українських безпілотних підводних човнів", — підсумували західні оглядачі.

Важкі бої під Авдіївкою: Земля вкрита трупами окупантів, які хотіли прорватися, - DeepState

середа, 29 листопад 2023, 7:23

Біля Авдіївки Донецької області наразі тривають важкі бої. Ситуація біля населеного пункту дуже важка. Окупаційні війська закидують позиції ЗСУ великою кількістю піхоти. Як повідомили аналітики групи DeepState у звіті на YouTube, ворог намагається зайт...

Виписали квитки в пекло: Сили оборони пострілом із HIMARS знищили ворожу САУ "Акація" разом із шістьма окупантами (відео)

середа, 29 листопад 2023, 6:57

Українські воїни знищили російську 152-мм самохідну гаубицю "Акація", яку противник розмістив на лівому, тимчасово окупованому березі Херсонської області. Військову техніку противник намагався сховати в лісопосадці в районі села Козачі Лагері неподалік...