Заступник генсека НАТО відповів на критику про недостатню допомогу Альянсу Україні та назвав "завдання №1"

Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане відреагував на критику на адресу Альянсу, пов'язану з недостатньою допомогою Україні. За його словами, військовий блок надає нашій країні нелетальну допомогу у захисті від російської агресії, передають Патріоти України.

Водночас, за його словами, держави-члени НАТО надають летальну зброю. Про це Джоане розповів в інтерв'ю українським ЗМІ.

Джоане пояснив, що роль Альянсу необхідно розглядати у комплексі, оскільки існує згода про розподіл ролей. Зокрема, він наголосив, що важливо враховувати військову допомогу, яка надходить від партнерів.

"Альянс як такий надає Україні нелетальну допомогу, а держави-члени надають летальну зброю. Зрештою, що важливіше для вас самих: це розподіл? Чи цікавий кінцевий результат, тобто надана Україні допомога? Тому я раджу друзям у Києві сприймати нашу допомогу загалом", – заявив Джоане.

На думку заступника генсека НАТО, західні партнери надають Україні не лише летальну зброю для боротьби безпосередньо на полі бою. Джоане зазначив, що наша країна також отримує засоби для захисту від кібератак, протидії дезінформації та підтримці економічної стабільності. При цьому він наголосив, що вже зараз захід резервує кошти на відновлення України після війни.

Джоане розповів, що ролі у наданні військової допомоги Україні розподілені таким чином, щоб зустрічі у "форматі Рамштайн" не координували через НАТО. Це зроблено для того, щоб уникнути прямої військової конфронтації НАТО та РФ. Також він заявив, що "при всій повазі до України, завдання номер один – це захист мільярда людей, які живуть на просторі НАТО".

"Коли ми погодили такий розподіл завдань – Альянс працює з нелетальними засобами, а союзники надають Україні військову підтримку – це рішення було навмисним. НАТО – це організація, на якій зав'язані ризики, і ми повинні ретельно уникати ескалації та можливості війни між Росією та НАТО, яка не піде на користь нікому", – зазначив Джоане.

Нагадаємо, під час майбутнього саміту в Мадриді НАТО може ухвалити рішення про масштабне розгортання сил у східній Європі. Примітно, що заходи, в яких будуть задіяні тисячі військових та велика кількість техніки, можуть стати найбільшими з часів холодної війни.

Окупантам вже нічим прикритись з повітря: Авіація ЗСУ 11 разів вдарила по позиціях ворога на півдні

субота, 20 серпень 2022, 7:58

Повітряні сили України 11 разів вдарили по позиціях армії РФ на півдні України. Про це повідомляє Оперативне командування "Південь", передають Патріоти України. Зазначається, що ударів було завдано по позиціях ворога в районах Олександрівки, Благодатно...

Плани Путіна провалилися: Пентагон заявив про "повну відсутність прогресу росіян на полі бою"

субота, 20 серпень 2022, 7:56

Пентагон заявив, що позиції російських військових ослабли, окупанти не мають прогресу на полі бою в Україні, передають Патріоти України. Пряма мова: "Ви бачите повну відсутність прогресу росіян на полі бою. Вони несуть ці втрати і не можуть просуватися...