"Заступник міністра промисловості": У Харкові затримали колаборанта-"високопосадовця" (фото)

25 жовтня у Харкові затримали "заступника міністра промисловості" так званої "військово-цивільної адміністрації Куп'янського району Харківської області", який працював на колаборантів у Куп'янську. Про це повідомили у Державному бюро розслідувань, передають Патріоти України.

Як установило слідство, до війни колаборант працював головним державним інспектором одного з митних постів Харківської митниці, під час вторгнення Росії в Україну окупанти призначили його "заступником міністра промисловості".

Колаборант активно вербував місцеве населення переходити на бік Росії, вимагав публічно поширювати російську символіку, був одним із головних дійових осіб на "святкуванні" дня прапора Росії в Куп'янську.

Так званий "заступник міністра промисловості" займався пошуком співробітників для митниці окупантів у Харківській області та відправляв їх до російського Краснодару для вивчення російського законодавства.

"Він підбирав кадри для окупаційної митниці, яка мала розташовуватися між тимчасово окупованою частиною Харківщини та так званими "лнр" та "днр". Для кандидатів зловмисник організував навчання та перевіряв знання російського законодавства", — розповіли в Держбюро розслідувань.

Запустити митницю загарбники так і не змогли — українські захисники звільнили Куп'янськ, колаборант сховався в Харкові. Правоохоронці встановили місце проживання чоловіка та затримали його.

Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 5 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 (добровільне зайняття посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконних органах влади та пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України. Затриманому оголосили підозру. Йому загрожує до 12 років ув'язнення.

"Сьогодні одинадцять": У мережі показали кадри розвантаження ліквідованих в Україні окупантів (відео)

вівторок, 7 лютий 2023, 9:49

У мережі опубліковано відео, на якому зафіксовано, як розвантажують ящики з тілами "відмінусованих" в Україні окупантів, мобілізованих у Татарстані. "Двохсотих" привезли в місто Заїнськ, передають Патріоти України. Як видно з кадрів, у вантажівці – сім...

"Лендліз" від окупантів: Експерт пояснив, як до ЗСУ потрапляє рідкісна техніка з Росії та що це означає

вівторок, 7 лютий 2023, 9:46

Росіяни все частіше постачають ЗСУ рідкісний "лендліз". На фронті наші захисники беруть у трофеї російську техніку, яка часто випускається в обмежених партія. Про це в інтерв’ю ТСН.ua розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, передают...