"Заступник міністра промисловості": У Харкові затримали колаборанта-"високопосадовця" (фото)

25 жовтня у Харкові затримали "заступника міністра промисловості" так званої "військово-цивільної адміністрації Куп'янського району Харківської області", який працював на колаборантів у Куп'янську. Про це повідомили у Державному бюро розслідувань, передають Патріоти України.

Як установило слідство, до війни колаборант працював головним державним інспектором одного з митних постів Харківської митниці, під час вторгнення Росії в Україну окупанти призначили його "заступником міністра промисловості".

Колаборант активно вербував місцеве населення переходити на бік Росії, вимагав публічно поширювати російську символіку, був одним із головних дійових осіб на "святкуванні" дня прапора Росії в Куп'янську.

Так званий "заступник міністра промисловості" займався пошуком співробітників для митниці окупантів у Харківській області та відправляв їх до російського Краснодару для вивчення російського законодавства.

"Він підбирав кадри для окупаційної митниці, яка мала розташовуватися між тимчасово окупованою частиною Харківщини та так званими "лнр" та "днр". Для кандидатів зловмисник організував навчання та перевіряв знання російського законодавства", — розповіли в Держбюро розслідувань.

Запустити митницю загарбники так і не змогли — українські захисники звільнили Куп'янськ, колаборант сховався в Харкові. Правоохоронці встановили місце проживання чоловіка та затримали його.

Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 5 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 (добровільне зайняття посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконних органах влади та пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України. Затриманому оголосили підозру. Йому загрожує до 12 років ув'язнення.

"Росія поважає територіальну цілісність України": Лавров зробив неймовірно цинічну заяву на саміті в ООН

субота, 23 вересень 2023, 23:15

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, виступаючи на саміті Генеральної асамблеї Організації об'єднаних націй, цинічно заявив, що Росія визнає цілісність та суверенітет України з 1991 року. При цьому, за словами путінського чиновника, Київ сам ...

"Поїду у Пхеньян!": Лавров в ООН назвав Захід "імперією брехні"

субота, 23 вересень 2023, 22:30

У суботу, 23 вересня, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у своєму виступі в ООН назвав країни Заходу “імперією брехні”, а також заявив, що реалізувати мирні ініціативи України “нереально” та сказав, що поїде продовжувати переговори до Північ...