Українські захисники вже 547 діб захищають українське небо від російських ракет. Сили ППО постійно рятують життя українців від ворожих ударів. Через це їм інколи не вдається поспати, а техніка від навантажень може навіть спалахнути. Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Наталії Ярмоли, передають Патріоти України.
ТСН поспілкувалась із командирами зенітно-ракетних дивізіонів. Це - Володимир, який обороняє небо на ЗРК "Бук", Микита, який працює на ЗРК NASAMS та "Макар" - на С-300.
Усі збиті цілі командир на позивний "Макар" рахує по-особливому. На своїй С-300 вони малюють герби після успішного збиття російських цілей. Загалом вони збили уже 51 ворожу ракету.
С-300 здатна уражати ціль на відстані до 75 кілометрів. У цій машині "Макар" і його підопічні практично живуть ось уже півтора роки. Для нього найбільше відкриття цієї війни – як швидко вчорашні цивільні опановують складну професію зенітника. Він розповідає, що у його підпорядкуванні колишній бухгалтер, таксист та інженер. "Макар" каже, що хлопці дуже швидко опанували спеціальність зенітника. "По 3-4 дня просто не спали. Я перший раз побачив як людина стоячи засипає", - каже військовий.
У перші дні великої війни саме С-300 і "Буки" закривали небо. Ці установки можуть збивати не всі типи ракет. З ворожими гелікоптерами і літаками – було простіше.
Володимир Веснін воював на Київщині. Згадує: цілей було стільки, що їхній "Бук" не витримав навантажень. "Вся техніка працювала над своїх можливостей і дуже перегрівалась, що почалась пожежа. Але ми все швидко погасили. Відновили на наступний день "Бук" стояв в строю", - каже Володимир Веснін. За 9 місяців війни його підрозділ збив понад 100 ракет. У грудні 22-го командир Веснін став Героєм України.
Восени, коли росіяни почали спроби знищити нашу енергосистему – Микита вчився керувати сучаснішим комплексом NASAMS у Норвегії. Він зазначає, що це була перша його подорож за кордон.
"У нас не було часу ознайомитись із країною. Все що ми бачили це - обід, сніданок, вечерю і полігони. Постійно на техніці. Спілкування з іноземцями, які запитували, як вистояв Київ", - каже Микита.
Після повернення ефективність західного озброєння довелось перевіряти з першого дня роботи в Україні. У першому повітряному бою їм вдалось знищити одразу 7 ракет.
"Коли вже з'явився в Україні Patriot, то коли почали знімати перші балістичні та аеробалістичні цілі - то взагалі самі собі задавали питання: а що так можна було?", - каже Микита.
Воїни зізнаються, що після того, як їм вдалось знищити російські повітряні цілі, їм дуже приємно читати слова: "Слава ППО". Та найбільше – їх розчулюють слова і вчинки власних дітей.
"Я коли приїжджаю додому і там десь муха залетіла і сіла на стіл. Я беру ляпачку і кажу…працює ППО. Тепер він (син - ред.) бігає по хаті з тою ляпачкою і каже - працює ППО", - розповідає "Макар". Микита зізнається, що його донька дуже любить, коли він у формі гуляє з нею.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...