"Завдання зробити так": В Україні розглядають можливість не всі ділянки фронту прикривати людьми, - експерт

Експерт розповів, які технологічні рішення можуть бути впроваджені, аби військові могли перебувати на відстані у бліндажах та керувати боєм за допомогою автоматизованих систем, передають Патріоти України.

Керівник Центру військово-правових досліджень, військовий та політичний експерт Олександр Мусієнко в ефірі інформаційного марафону заявив, що в Україні розглядаються сценарії, згідно з якими, не кожну ділянку фронту можна буде прикривати людьми.

"Зараз розглядається сценарій не тільки, щоби склалося у людей враження, що завдання залучити якомога більше людей і використовувати російські якісь практики... Ні, це в Україні неможливо. Завдання зробити так, щоби у нас окремі ділянки тепер технологічно прикривали дрони, автоматизовані системи, щоб військові були, але перебували у бліндажі, який захищений на відстані", - відзначив Мусієнко.

Він зазначив, що технічна революція, яка відбувається, дасть певний поштовх, що Україні "не буде аж настільки критично кожну ділянку фронту закривати безпосередньо людьми".

"Вони будуть потрібні, але дещо для інших цілей", - сказав Мусієнко. Експерт зазначив, що потрібно, аби мобілізація тривала. Раніше в Україні не було загальної мобілізації під час АТО, а була часткова. Він вважає, що зміни про електронний кабінет треба було ухвалити раніше.

"Війна, яка вже переходить у третій рік - велика повномаштабна війна продемонструвала, що десь ця система була недосконала. Це абсолютний факт. Певні її норми не відповідали вимогам часу", - сказав експерт.Також він сказав, що для демобілізації військових, які давно воюють на фронті, треба поповнювати сили новими військовослужбовцями.

"Війна продовжується. Хтось, на жаль, гине. Хтось отримує поранення, які не дають можливість продовжувати службу, принаймні на передовій, а дають можливість продовжувати десь у тилу. Люди звільняються, тому що досягають вікових обмежень. Люди звільняються, тому що стан здоров'я. Люди звільняються за сімейними обставинами. Я перелічив три умови, за яких військовослужбовець може звільнитися. І до них можна додати з часом перебування за 36 місяців служби - демобілізація", - сказав Мусієнко. Тому, він зазначив, потрібно поповнювати особовий склад новими військовослужбовцями.

Позитивне рішення все ближче: Столтенберг закликав союзників НАТО дозволити Україні бити по території РФ їхнею зброєю

субота, 25 травень 2024, 4:15

Генсек Альянсу славиться тим, що завжди проявляє своє лідерство, коли щодо того чи іншого питання консенсус дозріває або вже досягнутий. Такова його роль в організації. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час інтерв'ю виданню The Economist за...

Сили оборони України планують контрнаступ на Харківщині - Bloomberg

субота, 25 травень 2024, 3:25

Українська армія зупинила просування окупантів у Вовчанську і в Липцях . Збройні сили України планують контрнаступ аби відтіснити російські війська, які захопили територію на північному сході Харківської області. Про це у п'ятницю, 24 травня, пише Blo...