Завершення декомунізації: У Львові "батьківщина-матір" і скульптура червоноармійця з мечом переїхали в музей "Територія терору"

У Львові знесли батьківщину-матір і червоноармійця

У Львові 23 липня демонтували дві останні бронзові фігури місцевого Монумента слави - "батьківщину-матір" і червоноармійця, який тримає меч, зазначають Патріоти України.

"Були демонтовані елементи з металу, якого було достатньо багато, а також міцний бетон. Планували два дні працювати, а вийшло за один", - повідомив журналістам будівельник Василь Луць.

Як і попередні елементи монумента, їх направили в музей "Територія терору".

Цей монумент, за оцінкою Українського інституту національної пам'яті, не підпадав під дію закону про декомунізацію, не перебував на жодному балансі. Тому міська рада прийняла рішення про його остаточний демонтаж, заявивши, що "це символ комунізму".

"Демонтувати пам'ятник почали в квітні 2018 року. Тоді огородили основну частину радянського пам'ятника, який був в аварійному стані. Елементи прибирали по черзі", - написало видання.

Ансамбль Монумента бойової слави радянських збройних сил був виконаний у камені та бронзі. Працював над ним авторський колектив, до якого ввійшли скульптори Дмитро Крвавич, Еммануїл Мисько, Ярослав Мотика, художник-монументаліст Олександр Пирожков, архітектори Мирон Вендзилович та Аполлон Огранович. Відкрили монумент у 1970 році.

Він складався з 30-метрового бетонного пілона, обкладеного гранітною плиткою, бронзової центральної групи і масивної залізобетонної стели, обкладеної лабрадоритом, з великими рельєфами з кованої міді.

На місці Монумента слави планують облаштувати музей українського воїна.

Армія РФ піде з Криму і Донбасу, але це не кінець війни, - генерал Романенко

понеділок, 26 вересень 2022, 9:30

Ексзаступник начальника Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко вважає, що якщо Україна досягне ще одного успіху оперативного рівня, то військові дії можуть бути припинені, а Росія може погодитися на виведення своїх військ з території н...

Почалося? Голову призовної комісії розстріляли у військкоматі Іркутської області РФ

понеділок, 26 вересень 2022, 9:28

У військкоматі Усть-Ілімська Іркутської області Російської Федерації сталася стрілянина у військкоматі, поранено начальника призовної комісії, стріляв 25-річний чоловік - його затримано, передають Патріоти України. Деталі: 26 вересня чоловік вчинив стр...