Збиття "Кинджалів" увійшло в історію: Американський генерал розповів, чи вистачає Україні ППО

Робота ППО України - збиття російських ракет під час атаки на Київ - увійшла в історію, але наявних систем для повноцінного захисту не вистачає. Про це "Голосу Америки" розповів колишній Верховний головнокомандувач Об'єднаних ЗС НАТО в Європі, екс-командувач Військово-повітряних сил США у Європі та Африці Філіп Брідлав, передають Патріоти України.

Зокрема, американський генерал прокоментував масовані удари РФ по Україні, в тому числі факт збиття російських ракет "Кинджал", якими було атаковано Київ. За його словами, він ще немає всіх фактів, але "кілька ланцюжків інформації" свідчать, що Україна змогла збити ці ракети.

"Це увійшло в історію. Ми з’ясували, що вони ("Кинджали" - УНІАН) не є невразливими, про що свого часу казав Путін. Путін рекламував, що це найкращі з усіх видів ударних ракет. Тепер ми розуміємо, що це не так, особливо проти останніх версій ракет Patriot та певних інших ракет, які ми передали Україні, вони справді здатні збити "Кинджали", і мали успіх навіть у такій атаці", - сказав Брідлав.

Водночас він прокоментував потреби української ППО для успішного відбиття ворожих атак в інших містах - Харків, Одеса тощо. За його словами, західні партнери дали Україні дуже дієві системи, які Сили оборони використовують з розумом - розміщують їх у потрібних місцях, що визначає пріоритети захисту.

Генерал підкреслив, що ЗСУ добре виконують роботу з обмеженою кількістю спроможностей, які наразі мають.

"Але, якщо взяти те, що ми надіслали, і порівняти це з мапою України, для необхідного захисту територій, – мої руки навіть не поміщаються в екран, – ми недостатньо дали Україні. Нам потрібно надавати їм більше можливостей... Ми повинні дати їм також ті речі, які не стріляють: датчики, радари, пункти управління, які поєднують усе це разом", - пояснив військовий.

Експерт уточнив, що йдеться за обладнання для систем Patriot, SAMP/T, NASAMS - усе, що надається Україні. Всі ці системи більш ефективні, коли підключені до сенсорів та мережі управління, які дають їм змогу визначити, звідки надходить атака.

Окрім того, Брідлав відзначив, що під час останньої масованої атаки Росія використовувала "дуже цікаву тактику". Зокрема, відправили багато менш потужних безпілотників, які мали на меті навантажити українську ППО. Потім було випущено кілька потужніших ракет, але не "Кинджалів" – знову ж таки, щоб кинути виклик та навантажити ППО.

"Тобто була хвиля дешевших, менш потужних дронів, потім хвиля більш потужних ракет. А вже третя хвиля – гіперзвукові ракети "Кинджал". Тож треба віддати їм належне – вони були успішніші в цій атаці, ніж до цього", - визнав фахівець.

Водночас він зазначив, що й Захід разом з Україною вчиться та вдосконалюється. Наприклад, щодня дізнається про російські ракетні системи, про те, як вони атакують, їхні можливості, а також – нюанси про танки Armada.

"Ми дізналися, що танки Armada не є невразливими. Насправді вони показали себе на полі бою досить кепсько. Ми дізналися багато нового про них, про те, що їх можна атакувати та знищувати навіть досить простою зброєю. Ми багато чого навчилися про те, як боротися з російською артилерією та їхньою далекобійною артилерією", - додає Брідлав.

У бій ідуть лише камікадзе: Окупанти на одному з напрямків росіяни тестують нову людожерську тактику

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:25

На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...

Розстріл українських полонених на Покровському напрямку біля села Новодмитрівка: Вбитих військових ідентифікували — Офіс генпрокурора

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:55

Правоохоронці ідентифікували двох вбитих російськими військовими українських військовополонених біля села Новодмитрівка на Покровському напрямку. Про це повідомив заступник керівника департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту...