Збиває навіть балістичні ракети: Що відомо про Aster 30, які Франція передає Україні

До нового пакета військової допомоги Україні від Франції мають увійти зенітні керовані ракети Aster 30, які використовують для систем протиповітряної оборони Mamba SAMP-T. Ці комплекси здатні боротися як з авіацією, так і з крилатими та протирадіолокаційними ракетами, та найважливіше те, що вони здатні успішно збивати тактичні балістичні ракети.

Про це пише інформаційне агентство Міністерства оборони України "АрміяInform". Як ідеться в статті видання, Aster 30 належить до сімейства зенітних керованих ракет Aster і є уніфікованим набоєм для систем ППО сухопутного та корабельного базування.

Особливості застосування Aster 30

Розробник – консорціум EUROSAM (Франція, Італія та Велика Британія), створений за участі провідних оборонних компаній Європи MBDA Missile Systems та THALES. Модифікації реактивних снарядів включають: Aster 15 (малого та середнього радіуса дії), Aster 30 (великого радіуса дії) та Aster Block 2 BMD (протиракета заатмосферного перехоплення).

Важливою якістю ракет класу Aster є здатність ураження пріоритетних цілей прямим попаданням (hit-to-kill), для чого використано спосіб газодинамічного пропорційного поперечного управління.

SAMP-T перебувають на озброєнні Франції та Італії з 2011 року. Основна функція цих ЗРК – захист х військових підрозділів і критично важливих об’єктів. Зокрема, Франція використовує їх для прикриття своїх авіабаз, оскільки Mamba здатна боротися як з авіацією, так і з ракетами, зокрема крилатими та протирадіолокаційними.

Найважливішим є те, що SAMP-T здатні успішно збивати тактичні балістичні ракети на відстані від 15 до 35 км, пише "АрміяInform".

2013 року Італія та Франція випробували комплекс в межах навчань НАТО – SAMP-T блискуче впорався, перехопивши балістичну ціль. Ракету, випущену з літака, успішно знищила ракета-перехоплювач Aster 30 після балістичного польоту приблизно в 300 км.

Характеристики Aster 30

Aster 30 – комплексно модифікована ракета класу "повітря – повітря" MICA, адаптована для запусків із землі, призначена для протиракетної оборони.

Заявлена дальність стрільби – близько 120 км, це максимум за ідеальних умов. Під час ураження малопомітних або низьколітаючих цілей радіус буде значно менший, пише "АрміяInform".

Модернізована ракета Aster 30 Block 1 також здатна боротися з невеликими цілями, зокрема з БПЛА. Вона оснащена осколково-фугасною бойовою частиною з програмованою затримкою безконтактного радіопідривача, через що вибух відбувається просто в повітрі, максимально близько до цілі. Цим SAMP-T відрізняється від ЗРК Patriot, ракети якого влучають у ціль.

На ракеті Aster використовується спосіб газодинамічного поперечного пропорційного управління завдяки технології комбінованого аерогазодинамічного управління PIF-PAF (Pilotage en Force-Pilotage Aerodinamique Fort), що дозволило різко збільшити маневреність ракети.

Сухопутна Aster 30 має стартову масу 450 кг, довжину корпусу 4,9 м та швидкість польоту 4,5 Маха.

Завдяки ракетам Aster ракетний фрегат ВМС Франції Alsace (D656) в Червоному морі успішно перехопив три балістичні ракети єменських хуситів.

Експерти Defense Express припустили, що SAMP/T з ракетами Aster 30 можуть украй ефективно протистояти російським балістичним ракетам.

Позитивне рішення все ближче: Столтенберг закликав союзників НАТО дозволити Україні бити по території РФ їхнею зброєю

субота, 25 травень 2024, 4:15

Генсек Альянсу славиться тим, що завжди проявляє своє лідерство, коли щодо того чи іншого питання консенсус дозріває або вже досягнутий. Такова його роль в організації. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час інтерв'ю виданню The Economist за...

Сили оборони України планують контрнаступ на Харківщині - Bloomberg

субота, 25 травень 2024, 3:25

Українська армія зупинила просування окупантів у Вовчанську і в Липцях . Збройні сили України планують контрнаступ аби відтіснити російські війська, які захопили територію на північному сході Харківської області. Про це у п'ятницю, 24 травня, пише Blo...