Українські розробники продемонстрували льотні випробування реактивного безпілотника, що призначений для перехоплення повітряних цілей, передають Патріоти України з посиланням на Military Journal.
Згідно з оприлюдненою інформацією, безпілотний авіаційний комплекс Bullet створений спеціально для боротьби з ворожими розвідувальними та ударними безпілотниками, а також гелікоптерами.
На оприлюднених кадрах дослідний безпілотник літакового типу виконує зліт з бетонного покриття, льотні маневри та посадку.
Згідно з данними телеметрії, під час польоту борт розвинув швидкість близько 130 км/год. Цього замало для перехоплення повітряних цілей, однак, враховуючи застосування реактивного двигуна, реальна максимальна швидкість може бути в рази більшою.
Для орієнтування у просторі безпілотник використовував камеру, схожу з тими, що використовуються у FPV-дронах.
Повідомляється, що вартість такого комплексу складає 5,8 млн гривень (140 тисяч доларів). До його складу входить наземна станція управління та 5 літаків.
В квітні “Мілітарний” повідомляв, що українські розробники представили модель баражуючого боєприпасу, що зможе наносити удари по об’єктам на оперативно-тактичній глибині у 100+ кілометрів.
Його головною особливістю має стати мультизадачність, яка дозволить йому полювати на ворожі безпілотники. Оснащений електричним двигуном дрон здатен розвивати швидкість до 180 км/год та перехоплювати російські “Орлан-10”, Zala та “Ланцети”.
Однак поки повноцінні зразки “зенітних” дронів лише тестуються, українські інженери вже адаптували до цих задач поширені FPV-коптери.
Відпрацювавши тактику виявлення та перехоплення, українські військові почали успішно та досить масово застосовувати ці дрони, що принесло на початку літа перші результати на полі бою та у тилу.
За останні місяці українські дрони знищили у повітрі далеко не один російський розвідник, зокрема, ZALA, «Орлан-10» та навіть баражуючий боєприпас Lancet.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...