Німецька оборонна компанія Stark розкрила характеристики свого нового автономного баражувального боєприпасу Virtus, передають Патріоти України.
Цей безпілотник, розроблений з урахуванням досвіду війни в Україні, являє собою ударну систему з вертикальним зльотом і посадкою, здатну автономно визначати, вражати ціль і починати, якщо ціль не було ідентифіковано.
Virtus був створений за запитом західних збройних сил, насамперед України, для підвищення ефективності та стійкості діяльності в умовах сучасної війни.
Безпілотник здатний діяти без GPS і постійного зв’язку з оператором, використовуючи вбудовані алгоритми навігації та розпізнавання цілей. З дальністю до 100 кілометрів, максимальною швидкістю 250 км/год і крейсерською — 120 км/год, він може перебувати в повітрі до 60 хвилин. Корисне навантаження до 5 кілограмів дозволяє налаштовувати його для боротьби з бронетехнікою, живою силою або засобами радіоелектронної боротьби. Мінімальний час розгортання — лише 5 хвилин.
Virtus управляється системою Minerva, розробленою Stark, що дає змогу одному оператору координувати кілька дронів одночасно. Такий розподілений підхід до управління підтримує рій дронів, що виконують скоординовані удари або розвідку. Використання повністю європейських компонентів та автоматизоване виробництво підкреслюють стратегічну автономію та відповідність стандартам НАТО.
Stark був обраний постачальником для Міноборони Німеччини в рамках плану переозброєння на суму 100 мільярдів євро.
Системи, подібні до Virtus, інтегрують ШІ, працюють незалежно від централізованого командування і відповідають викликам радіоелектронної боротьби. Таким чином, дрон Virtus символізує нову еру автономного озброєння в Європі.
Україна активно впроваджує роботизовані системи на полі бою, перетворюючи війну на випробувальний полігон новітніх технологій. Один із прикладів — «Змій» наземний робот, створений українськими розробниками для розмінування. Він повзає близько до землі,...
У "мирному плані" Дональда Трампа обговорюють можливість контролю за припиненням вогню, що здійснюватиме спільна комісія у складі України, Росія та держави, що не входить до НАТО. Про це пише The New York Post, передають Патріоти України. Один із чинов...