Час від часу в українському інформаційному просторі виникають розмови про застосування на фронті українського ракетного комплексу під назвою "Грім", хоча його наявність на озброєнні у ЗСУ офіційно не підтверджено. Експерти Building Tech розповіли про те, що собою являє цей комплекс і чим він небезпечний для окупантів, передають Патріоти України.
"Грім" - оперативно-тактичний ракетний комплекс на базі твердопаливної балістичної ракети, розроблений Українським конструкторським бюро "Південне". Запланована дальність стрільби становить до 500 км. Характеристики ракети дозволяють вражати наземні, морські та повітряні цілі, в залежності від встановленої бойової частини й системи наведення.
"Такі ракети зазвичай використовуються для ураження важливих об'єктів противника, включаючи командні пункти, Мости, об'єкти ППО, ракетні та артилерійські батареї, війська і техніку, будівлі, радіолокаційні аеродроми та інші важливі об'єкти. Дальність дії "Грому" в 500 км достатня для ураження важливих об'єктів на території Росії".
Експерти відзначають, що пускова установка "Грім" здатна нести та запускати крилаті ракети наземного базування "Коршун" з дальністю 280-700 км.
"Коршун-2" - український проект дозвукової крилатої ракети, створеної на основі технології радянської крилатої ракети Х-55. За заявою прес-служби КБ "Південне", крилата ракета "Коршун-2" здійснює політ, огинаючи рельєф місцевості на надмалих висотах, до 50 метрів над поверхнею землі.
Зазначається, що ракетоносій "Грім" несе дві ракети. Кожна ракета наводиться незалежно. Установку обслуговує екіпаж з трьох осіб. Комплекс має кілька модифікацій, що включають:
Згідно з офіційними повідомленнями країни-агресора, до жовтня РФ "збила" вже сім ракет "Грім". А 1 жовтня ворог вперше заявив про збиття одразу двох ракет. Крім цього, 30 вересня 2022 року російські окупанти заявили, нібито знищили у Дніпрі цехи зі збору ракет в ОТРК "Грім-2".
Водночас в Генштабі на питання про те, що насправді відбувається з виробництвом ракет "Грім-2", відповіли, що "поки хотіли б зберегти секретність".
Командувач Центрального командування США у 2008−2010 роках, Директор ЦРУ у 2011−2012 роках Девід Петреус інтерв'ю Radio NV відповів, чи здатна Україна повернути собі всі окуповані Росією території, передають Патріоти України. «Я думаю, що з огляду на р...
Сотні тисяч крихітних безпілотників затьмарюють небо над лінією фронту. Дронів занадто багато, щоб їх могли подолати традиційними засобами протиповітряної оборони гарматного і ракетного базування. Засоби ППО обходяться в мільйони доларів. Боєприпаси, н...