Здійснилось! Палата представників Конгресу США схвалила $61-мільярдний пакет допомоги Україні

Сенаті США та президент Байден напередодні заявляли, що за ними затримки не буде, у разі позитивного голосування палатою Представників

Найважча частина шляху подолано, спікер Майкл Джонсон стримав слово і виніс на голосування нижньої палати Конгресу США багатостраждальне питання помочі Україні у суботу, 20 квітня.

Перед вирішальним голосуванням Палата представників відхилила всі поправки до законопроєкту про допомогу Україні. Зокрема було відхилено поправки конгресвумен Вікторії Спарц, яка пропонувала вилучити із законопроєкту чотири положення, зокрема пов'язані з програмою PDA, що дає змогу Білому дому виділяти Україні зброю безпосередньо зі складів американської армії. Також було відхилено поправку конгресвумен Кет Каммак, яка пропонувала скасувати все невійськове фінансування, пов'язане з Україною, та поправку від конгресвумен Марджорі Тейлор Грін, яка пропонувала "кожну суму в доларах у цьому законі зменшити до нуля".

Законопроєкт про допомогу Україні підтримала переважна більшість конгресменів: "за" 311 конгресменів, а проти – 112.

Ухвалення законопроєкту супроводжувалось оваціями з боку конгресменів. Деякі з них почали розмахувати українськими прапорами, через що отримали зауваження від спікера Майка Джонсона, оскільки в Конгресі заборонено розгортати прапори іноземних держав.

Загальний обсяг допомоги американської допомоги для України майже 61 млрд доларів. З них біля 50 млрд – оборонні видатки. Також передбачено близько 8 млрд бюджетної підтримки.

Тепер законопроєкт буде переданий на розгляд Сенату як зміни до сенатського законопроєкту про міжнародну допомогу США, який був прийнятий ще у лютому. Це має спростити процедуру його затвердження.

У свою чергу президент США Джо Байден пообіцяв "негайно підписати" законопроєкти спікера Палати представників Майка Джонсона, коли їх схвалить Конгрес (наразі черга за Сенатом,-ПУ).

Головне питання до Зеленського

понеділок, 21 квітень 2025, 19:25

Головною подією після 21.04.2019, звісно, є початок повномасштабного вторгнення росії. Бачу, піднімається хвиля публікацій «путін усе одно напав би». Це хибна спроба: путін напав у 2014. Питання в тому, наскільки влада була готова до ескалації – і наск...

Все посипалося: Торговельний шок, викликаний митами Трампа, руйнує глобальну довіру, - FT

понеділок, 21 квітень 2025, 19:06

Загрози глобальному економічному зростанню підвищуються, на тлі того, як торговельний шок, спричинений Сполученими Штатами, руйнує довіру та обвалює фінансові ринки. Про це йдеться в дослідженні Financial Times, підготовленому напередодні ключових зуст...