Зекономити планує на екології: Путін планує збільшити витрати РФ на оборону на 43%, - Bloomberg

Президент Володимир Путін має намір збільшити фінансування армії, попри санкції Західу. У найближчі два роки з держбюджету витратять набагато більше, ніж спочатку планувалося. Про це повідомляє Bloomberg, передають Патріоти України.

Відзначається, що витрати на оборону перевищать початкове бюджетне планування на 2023 рік більш ніж на 43%, а витрати на нацбезпеку і правоохоронні органи зростуть більш ніж на 40%, згідно з трирічним фінансовим планом.

Бюджетні прогнози змінюються, тому що пріоритети змістилися на користь Збройних сил. Витрати на "національну оборону" становлять майже 5 трильйонів рублів або 84 мільярди доларів, що становить 3,3% від ВВП.

За оцінками Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, стаття "Національна оборона" в бюджеті Росії становить близько 3/4 загальних військових витрат, у тому числі оперативні витрати і закупівля озброєнь.

Водночас витрати на охорону навколишнього середовища будуть скоротили приблизно на чверть,а от витрати на освіту і культуру фактично не змінилися.

Невдачі у війні проти України призвели до того, що президент РФ Володимир Путін оголосив про "часткову мобілізацію" для набору до 300 тисяч резервістів. При цьому бюджетний план передбачає витрати на призов майже в 16 мільярдів рублів в 2023 році і по 16,5 мільярда рублів в 2024 і в 2025 роках.

Згідно з прогнозами, дефіцит бюджету збільшиться в 2023 році до 2% ВВП з 0,9% в поточному році. Уряд фінансуватиме дефіцит в основному за рахунок боргу і резервів. План також передбачає запозичення до 1 мільярда доларів на рік в іноземній валюті.

Крім того, очікується, що річний експорт газу скоротиться майже на 40% в 2023-2025 роках, а експорт сирої нафти трохи збільшиться. Також у бюджеті виділять більше грошей на "патріотичне виховання", програму, що включає історичні виставки, і оснащення шкіл державною символікою.

Одещину та Миколаївщину атакували дрони-камікадзе, шість збито

четвер, 6 жовтень 2022, 6:09

ППО збила шість дронів-камікадзе, які вночі атакували Одеську та Миколаївську області. Під час нічної атаки дронів-камікадзе по Одещині і Миколаївщині, за попередніми даними, 6 дронів збито силами протиповітряної оборони", - доповідає ОК "Південь".

Соратник Януковича викопав собі могилу власною золотою лопатою: Нардепу Кузьміну оголосили підозру в держзраді

четвер, 6 жовтень 2022, 5:55

За матеріалами Державного бюро розслідування в.о. генерального прокурора повідомив про підозру у державній зраді народному депутату від партії ОПЗЖ Ренату Кузьміну. В межах досудового розслідування працівники ДБР встановили, що депутат напередодні та п...