Інтернет-провайдерів можуть зобов'язати блокувати інтернет-ресурси за поданням компетентних органів. Це передбачено урядовим законопроектом під загальною назвою «Про захист прав споживачів», який проходить стадію розгляду у комітетах та фракціях парламенту.
У коментарі UBR глава підкомітету цифрової та смартинфраструктури, електронних комунікацій, кібербезпеки та кіберзахисту комітету Верховної Ради з цифрової трансформації Олександр Федієнко уточнив, що порядок обмеження та відновлення доступу до веб-сайтів буде встановлюватися Кабміном, хоча це суперечить закону «Про електронні комунікації» директивам Євросоюзу та Конституції.
«Формально, це потрібно прибирати між першим та другим читанням», — зазначив він.
Крім того, Федієнко зазначив, що технічно блокування та видалення контенту в інтернеті можливе лише у разі виконання такого рішення самим власником веб-сайту або дата-центром, де розміщено «небажаний» контент.
«Коректне блокування контенту в мережі інтернет провайдерами доступу технічно неможливе», — сказав нардеп, на думку якого блокування або видалення інтернет-контенту має відбуватися виключно на підставі рішення суду.
Нагадаємо, у 2021 році в поліції вирішили закрити кримінальне провадження за 426 сайтами, які зобов'язав заблокувати в Україні Голосіївський районний суд Києва.
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна виступив за конфіскацію заморожених російських активів та закликав позбавити прем'єра Угорщини Віктора Орбана права голосу в ЄС. Про це він заявив у коментарі Rheinische Post під час зустрічі глав МЗС НАТ...
Внаслідок ракетного удару по Кривому Рогу загинуло 9 дітей, молодшому з яких, Тимофію, було три роки, а найстаршому, Нікіті - 17 років. Про це написав у Facebook президент Володимир Зеленський, передають Патріоти України. "Трирічний Тимофій, на жаль, п...