Інтернет-провайдерів можуть зобов'язати блокувати інтернет-ресурси за поданням компетентних органів. Це передбачено урядовим законопроектом під загальною назвою «Про захист прав споживачів», який проходить стадію розгляду у комітетах та фракціях парламенту.
У коментарі UBR глава підкомітету цифрової та смартинфраструктури, електронних комунікацій, кібербезпеки та кіберзахисту комітету Верховної Ради з цифрової трансформації Олександр Федієнко уточнив, що порядок обмеження та відновлення доступу до веб-сайтів буде встановлюватися Кабміном, хоча це суперечить закону «Про електронні комунікації» директивам Євросоюзу та Конституції.
«Формально, це потрібно прибирати між першим та другим читанням», — зазначив він.
Крім того, Федієнко зазначив, що технічно блокування та видалення контенту в інтернеті можливе лише у разі виконання такого рішення самим власником веб-сайту або дата-центром, де розміщено «небажаний» контент.
«Коректне блокування контенту в мережі інтернет провайдерами доступу технічно неможливе», — сказав нардеп, на думку якого блокування або видалення інтернет-контенту має відбуватися виключно на підставі рішення суду.
Нагадаємо, у 2021 році в поліції вирішили закрити кримінальне провадження за 426 сайтами, які зобов'язав заблокувати в Україні Голосіївський районний суд Києва.
Військове командування України виявилося на голову вищим за російське, оскільки РФ зосереджена на протидії українським сухопутним операціям в той час, коли Україна проводить так звані "багатопросторові операції". Про це заявив колишній командувач війсь...
Українські військові, учасники боїв за населений пункт Кліщіївка на Донеччині розповіли, якою ціною досягли звільнення селища. Бійці наголосили, що все було "не так просто, як показують у телевізорі". Про це йдеться в сюжеті "Радіо Свобода", в якому по...