Інтернет-провайдерів можуть зобов'язати блокувати інтернет-ресурси за поданням компетентних органів. Це передбачено урядовим законопроектом під загальною назвою «Про захист прав споживачів», який проходить стадію розгляду у комітетах та фракціях парламенту.
У коментарі UBR глава підкомітету цифрової та смартинфраструктури, електронних комунікацій, кібербезпеки та кіберзахисту комітету Верховної Ради з цифрової трансформації Олександр Федієнко уточнив, що порядок обмеження та відновлення доступу до веб-сайтів буде встановлюватися Кабміном, хоча це суперечить закону «Про електронні комунікації» директивам Євросоюзу та Конституції.
«Формально, це потрібно прибирати між першим та другим читанням», — зазначив він.
Крім того, Федієнко зазначив, що технічно блокування та видалення контенту в інтернеті можливе лише у разі виконання такого рішення самим власником веб-сайту або дата-центром, де розміщено «небажаний» контент.
«Коректне блокування контенту в мережі інтернет провайдерами доступу технічно неможливе», — сказав нардеп, на думку якого блокування або видалення інтернет-контенту має відбуватися виключно на підставі рішення суду.
Нагадаємо, у 2021 році в поліції вирішили закрити кримінальне провадження за 426 сайтами, які зобов'язав заблокувати в Україні Голосіївський районний суд Києва.
Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...
Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...