Зеленському лобіюють відверту зраду: Любитель РПЦ і "совка" може стати головнокомандувачем ЗСУ

Генеральний штаб найближчим часом перейде на J-структуру управління армією. Згідно з новою структурою, повноваження Начальника генерального штабу розділяються і вводиться нова посада – Головнокомандувач Збройних сил України, який безпосередньо підпорядковуватиметься президенту, зазначають Патріоти України.

У підпорядкуванні Головнокомандуючого перебуватимуть Генеральний штаб, Командування видів військ, Головний командний центр ВСУ і Командувач об’єднаними силами. Так буде виглядати система управління армії:

На цю посаду розглядають скандального генерала Ігоря Колесника, який після відставки Віктора Муженка зберіг свою посаду і став першим заступником Начальника генерального штабу Руслана Хомчака. Про це повідомляє джерело InfoResist в Генштабі.

Колесник входить у найближче оточення нового НГШ і з перших днів призначення Хомчака почав показувати, “хто в домі господар”.

Генерал на службі давно. У 2014 році він командував ОК “Північ” і в 2015 році перебрався до Генерального штабу і став заступником Муженко.

Прізвище Колесника у багатьох асоціюється з фразою “броники здобудете в бою”. Це пов’язано з історією, яка нібито сталася у 1-й танковій бригаді. Її розповів волонтер і ветеран АТО Ігор Валентинович.

За його словами, коли підійшов до генерала боєць і запитав, коли вони отримають бронежилети, то почув відповідь: “Здобудете в бою”.

В ОК “Північ” спростували факт цієї бесіди, назвавши це спробою дискредитувати генерала. У Штабі зазначили, що бійцям не потрібні бронежилети, у них танкова броня є.

Тоді ця публікація набрала майже 10 тисяч репостов і викликала обурення в Мережі.

Більшість співрозмовників, з якими поспілкувався InfoResist, відзначають, що генерал Колесник – провідник радянських традицій і коротко називають його “совком”.

Багатьох колег по службі турбує його “любов” до провідника руського світу в Україні – РПЦ. Також він полюбляє заперечувати злочини комуністичного режиму.

У спілкуванні з підлеглим грубий і любить “міцне слівце”. Колесник норовливий і його вкрай важко переконати. Відношення до підлеглих описують – “Я розумний – ти дурень” і відзначають, що відноситься до особового складу, як феодал до кріпаків.

Ряд командирів ЗСУ настільки негативно сприймають генерала, що не виключають масових відставок у разі його призначення.

За час перебування на посаді заступника Віктора Муженка він курирував бойову підготовку і логістику. Постійні конфлікти з генералом Віктором Назаровим, який теж був заступником начальника Генштабу, то звужували, то розширювали коло його повноважень. Що відбувалося з бойовою підготовкою і логістикою за час його перебування в Генштабі і є оцінкою якості його роботи.

Колесник захистив дисертацію в центральному науково-дослідному інституті ЗСУ, який перебуває в його підпорядкуванні. Це є прямим порушенням законодавства. Втім, там же дисертацію захищав і Віктор Муженко.

Знаковою є і гучна заява генерала на робочій зустрічі зі стратегічними радниками країн НАТО. Вона відбулася вже після того, як на посаду було призначено Руслана Хомчака.

Зустріч проходила в Генеральному штабі і на ній обговорювалися питання імплементації стандартів НАТО. Генерал буквально приголомшив радників від країн Альянсу. Він заявив, щоб ті не лізли у внутрішні справи України і краще надали зброю. Колесник також заявив, що не треба його вчити, як будувати армію.

Така заява виглядає дивною, адже ЗСУ давно співпрацюють з країнами-партнерами і успішно імплементували вже ряд стандартів НАТО. Особливо дивно таке чути після зміни влади і з приходом нового керівництва армії. Радники замислилися, чи не змінила українська армія вектор розвитку.

Втім колеги Колесника не здивовані такою заявою генерала, він часто порівнює ЗСУ з армією агресора і зазначає, що там порядок, а у нас бардак.

З позитивних сторін відзначають, що генерал вникає в кожен папірець, яку йому приносять на підпис. Підтримує реформу сержантського складу, в той час, як деякі високопоставлені чиновники вважають сержантів не хребтом армії, а прапорщиками.

Колесник на випуску Курсу лідерства вищого рівня сержантів і старшин

Генерал розумний і з неординарним мисленням, але його впертість і невміння чути позицію інших грають з ним злий жарт.

Залишається неясним, як новий начальник Генерального штабу Руслан Хомчак і Володимир Зеленський бачать реформу за стандартами НАТО з генералами таких поглядів. Питання викликає і бажання Хомчака призначити собі заступників за видами військ зі штатом радників.

Ми раніше писали, що на одну з таких посад планують призначити скандального екс-командувача ВМС Сергія Гайдука. Від цієї ідеї в Генштабі не відмовилися і донині, незважаючи на те, що ці посади не передбачені J-структурою.

ОРДЛО як плацдарм для російського вторгнення

четвер, 20 січень 2022, 12:18

Традиційна тактика РФ: створення штучного прецеденту (приводу) для вторгнення, власне вторгнення – і укладання договорів спільної охорони «кордонів"» і натомість одностороннього визнання Росією даних квазіутворень. Сукупність наведених вище факторів дає п

Британія надала Україні 2000 протитанкових гранатометів і готова дати ще більше озброєння

четвер, 20 січень 2022, 11:21

Лондон сподівається, що його приклад надихне інших членів НАТО, котрі наразі коливаються через передбачуване невдоволення Москви. Британія готова передавати для Києва ще більше озброєнь, запевнив голова британського Міноборони Бен Воллес. За його даним...