"Зеленський дав вказівку почати переслідування, я серед топ-10 персональних ворогів яйценосної особи": Омелян пояснив, що йому "шиє" НАБУ

Попутнім продуктом кримінальної справи проти екс-міністра транспорту, може стати різке погіршення вантажообігу морських портів України, котрі принесять у жертву заради особистої помсти Володимира Олександровича, розказує Омелян.

Детективи НАБУ повідомили про підозру колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну. За словами ексміністра йдеться про нову транспортну стратегію України до 2030 року, яку Мінінфраструктури розробляло у 2015 році, зазначають Патріоти України.

"В ході її підготовки було встановлено, що портові тарифи й збори в Україні вище у 2-3 рази за світові. Це робило українські порти неконкурентоспроможними та призвело до падіння їхнього вантажопотоку. На рівні уряду … обговорили цю ситуацію і в середині 2017 року було прийнято рішення почати поступове зниження портових тарифів і зборів, перший етап якого – зниження з 2018 року на 20% портових ставок. Це було колегіальне рішення Кабінету Міністрів", – розповідає Омелян на сторінці у Facebook.

Він стверджує, що протягом 2018-2019 років портова галузь росла на 20 %. Зараз морські порти показують зростання понад 10 %. У галузь прийшли світові інвестори: QTerminals, DP World, розвиваються контейнерні лінії. Омелян запевняє, що уряд тоді вчинив правильно.

За його словами, якщо українські порти будуть "занадто дорогі", то вантажі підуть до Росії й далі залізницею через Білорусь до ЄС.

"Не можу не згадати інше рішення НАБУ – розслідувати днопоглиблення в Маріуполі й Бердянську у 2016-17 роках. Через це розслідування всі роботи були заморожені, глибини впали, українські порти зазнали збитків, вантаж пішов теж у Росію. А далі був міст, Азовська блокада. Маріуполь і Бердянськ досі не можуть оговтатися від збитків", – зазначив колишній міністр.

Він запевняє, що бізнес-асоціації стільки років боролися за цю знижку, вимагали зменшити розрив між завищеними ставками українських портів та інших портів хоча б чорноморського регіону.

"Тепер закриються українські порти та українські екологи будуть збирати данину з нечисленних випадкових судів. Ця підозра НАБУ та обшуки в орендованому будинку боку ДБР дають мені всі підстави вірити інформації від друзів з правоохоронних органів, що президент Зеленський дав незаконну вказівку почати моє переслідування, я серед топ-10 його персональних ворогів через критику яйценосної особи", – прокоментував Омелян.

Він підкреслює, що якби дії Кабміну і справді завдали шкоди Україні, то логічніше було б припинити дію відповідних розпоряджень і постанов Кабміну. "Але ні! Тому що збитків немає і порушень немає. Є єдине величезне бажання — посадити мене", – сказав Володимир Омелян.

Ексміністр повідомив, що у вівторок, 23 червня, о 10:00 йде на допит до НАБУ у цій справі.

Міжнародний Червоний Хрест призупинив членство Білорусі

п’ятниця, 1 грудень 2023, 21:54

Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця у п'ятницю, 1 грудня, призупинив членство білоруського представництва. Про це повідомила пресслужба міжнародного Червоного Хреста (МФТЧХіЧП), передають Патріоти України. "Призупинення є результатом...

"У зв'язку з розширенням НАТО": Путін підписав указ про збільшення армії РФ

п’ятниця, 1 грудень 2023, 21:29

Російський президент Володимир Путін підписав указ, який передбачає збільшення армії РФ на 170 тисяч осіб. Про це пише російська пропагандистська агенція URA.RU, передають Патріоти України. Таким чином загальне число ЗС РФ становитиме 1 мільйон 320 тис...