Зеленський як президент України: Експерт розповів, що буде з економікою

За Володимира Зеленського, згідно з результатами екзит-полу, 73,2% українців віддали свій голос у другому турі. Як перемога Зеленського на президентських виборах вплине на економіку України - в ефірі "24 каналу" розповів економічний експерт Сергій Фурса, повідомляють Патріоти України.

Ризики для економіки

– Щодо економіки, то тут повна невизначеність. Люди голосували проти чогось, це емоційне рішення, але вони не голосували за щось. Невизначеність – це завжди недобре для економіки, адже це створює ризики і змушує бізнес чи інвесторів перечекати, аби подивитись, що буде далі. Однак декого це змусить і втекти.

– Насправді, ті три судових рішення, які ми отримали щодо "Приватбанку", дуже негативно вплинуть на інвестиційну привабливість України. Якщо це буде продовжуватись в тому ж дусі, то очікування будуть погані.

Співпраця з МВФ

– Критично є те, чи збережеться наша співпраця з МВФ. Економіка три роки зростає – зростають реальні доходи населення, ВВП, бізнесу. Тобто ситуація для кампаній є чудовою, але зараз є критична можливість, що це буде змінено, якщо ми втратимо співпрацю з МВФ.

Це зруйнує нашу макроекономічну стабільність, в результаті ми отримаємо зовсім іншу економічну ситуацію. – У нас макроекономічна стабільність повністю базується на співпраці з міжнародними кредиторами. В нас є два роки пікових навантажень по виплаті зовнішнього боргу. Взагалі це не є проблемою для будь-якої країни, бо ми беремо нові гроші, а відаємо старі. Але ключовим є те, що треба мати доступ до тих грошей. В Україні цей доступ забезпечується зі співпрацею з МВФ. Якщо ми раптом втратимо МВФ, то ніхто нам грошей не дасть. Через це ми можемо стикнутись з перспективою дефолту.

Джерело: 24 канал

"После ремонта на металлолом, или Какая судьба ждет российские военные корабли", - Злий Одесит

вівторок, 18 лютий 2020, 8:29

"На прошлой неделе завершился, причем бесславно, путь российского большого противолодочного корабля проекта 1134Б "Керчь", а именно - на нем был спущен военно-морской флаг, а сам корабль перевели в категорию военного имущества, планирующегося к утилиза...

Скільки українців готові проголосувати за вступ до ЄС і НАТО: Соціологи оприлюднили цікаві дані (інфографіка)

вівторок, 18 лютий 2020, 8:15

"Проголосували би за вступ до ЄС - 58,6% ; вступ до НАТО - 46,2", - зазначається в опитування. Проти вступу до ЄС проголосували б - 23,7%, а до НАТО - 31,5% Не брали б участі в референдумі - щодо ЄС - 6,4%; щодо НАТО - 7,0%. Відмова від відповіді/н...