Зеленський обговорив з Меркель обмін полоненими і авіакатастрофу в Ірані


У телефонній розмові з президентом України Володимиром Зеленським федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила співчуття з приводу авіакатастрофи в Ірані, обговорила ситуацію з транзитом російського газу і розведенням сил на Донбасі. Про це повідомили на офіційному сайті глави української держави, передають Патріоти України.

У розмові з Ангелою Меркель український президент відзначив, що очікує ефективного розслідування авіакатастрофи і притягнення до кримінальної відповідальності винних у збиванні літака українських авіаліній, а також на компенсації сім'ям загиблих і компанії-перевізнику. При цьому президент України закликав Німеччину політично сприяти цьому процесу.

Сторони також обговорили укладені домовленості щодо транзиту газу через територію України в Європу. "Володимир Зеленський зазначив, що задоволений досягнутим компромісом і укладенням нового контракту, і подякував Німеччині за посередництво. Ангела Меркель зі свого боку зазначила, що наступним завданням є забезпечення збільшення інвестицій в українську ГТС для підвищення її конкурентоспроможності", - сказано в повідомленні прес-служби президента.

Обговорюючи ситуацію на Донбасі, Володимир Зеленський подякував Меркель за сприяння у звільненні з полону бойовиків 76 українських громадян і повідомив, що зараз ведеться робота над формуванням чергових списків для звільнення. При цьому український президент висловив стурбованість недопуском представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до незаконно утримуваних осіб на непідконтрольних територіях.

Крім того, Зеленський вказав на невиконання бойовиками домовленостей щодо забезпечення реального режиму "повної тиші" на Донбасі.

За його словами, на консультаціях Тристоронньої контактної групи в Мінську, які відбудуться, в четвер, 16 січня, українська сторона буде просувати заходи для повного і всеосяжного припинення вогню. Для цього вже визначено перелік трьох додаткових ділянок розведення сил і засобів.

"Для нас дуже важливо, щоб це були саме гуманітарні ділянки. Це важливо для людей", - підкреслив президент.

Міжнародні навчання Rapid Trident 2021: Інтернаціональний батальйон зачистив захоплене терористами місто (фото)

середа, 22 вересень 2021, 11:45

Всього два тижні передбачено для навчань Rapid Trident 2021. Такі маневри здійснюються вперше. За цей час багатонаціональний батальйон повинен був показати злагоджену роботу бойових підрозділів різних країн, інформують Патріоти України. Відразу після ц...

З архіву ПУ. "Не вважав за потрібне": Звільнений з російського полону Павло Гриб не захотів привітатись з президентом України

середа, 22 вересень 2021, 11:30

7 вересня після дворічного полону в'язень Кремля разом з іншими українцями повернувся в Україну. В аеропорті Павло Гриб не став тиснути руку президентові України Володимирові Зеленському, передають Патріоти України 7 вересня 2019 року з посиланням на н...