Зеленський розповів, яку країну хоче бачити другом України

Китай має серйозний вплив на Росію, тому міг би допомогти у завершенні війни проти України. Про це президент України Володимир Зеленський сказав на прес-конференції після завершення Глобального саміту миру, передають Патріоти України.

Він наголосив, що Україна завжди поважала Китай і територіальну цілісність та суверенітет цієї держави. "Все, що ми хотіли – щоб Китай поважав територіальну цілісність України і наш суверенітет", - сказав Зеленський.

При цьому він додав, що Китай має серйозний вплив на Росію. "Вважаю, що Китай міг би нам допомогти. І тому дуже хотів би, щоб ті чи інші пропозиції, які є в китайської сторони були в нашому діалозі. Я не можу сприймати пропозиції просто через медіа. Це не правильно. Ми говоримо про закінчення війни, тисячі жертв, захоплення територій, спалені домівки", - наголосив президент України.

Зеленський підкреслив, що Україна ніколи не казала, що Китай наш ворог. "Я завжди говорив, що в України ворог один – Путін, бо саме він напав на нас", – наголосив президент України.

При цьому додав, що друзями для України є ті держави, які допомагають, коли складно. "І я хотів би, щоб Китай був другом для України", - додав він.

Зеленський зазначив, що Китай з Україною були серйозними економічними партнерами, але Путін заблокував Чорне море і тому суттєво зменшився товарооббіг між нашими державами. "Путін дезінформаційно або не важливо ще як зробив все, щоб представники держави Китай працювали з іншими дипломатичними установами інших країн, щоб ті відмінили свою присутність і підтримку України, а приєднались до китайсько-бразильських пропозицій. І мені здається, що це неправильно. Кожна країна і лідер має право на свою позицію, не ламаючи інших. Все що я хочу це миру своїй країні", - наголосив Зеленський.

Пріоритети міняються? Міністр оборони Німеччини планує "вибивати" більше фінансування на оборону

субота, 20 липень 2024, 22:45

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус хоче добиватися збільшення видатків на оборону у вже погодженому бюджеті на наступний рік, оскільки вважає заплановане збільшення недостатнім у теперішніх умовах. Про це повідомляє Tagesspiegel, передають Патр...

"Тобто про жодні межі 1991 року насправді не йшлося": Український блогер розкрив брехню Кремля щодо умов припинення війни

субота, 20 липень 2024, 21:20

Під час так званих “мирних переговорів” у Стамбулі в квітні 2022 року Росія планувала захопити ще більшу територію України, ніж та, що перебуває під окупацією зараз, передають Патріоти України. Як повідомив український блогер Денис Казанський, про це с...