Зеленський у розмові з прем'єром Японії повідомив, скільки ракет РФ випустила по Україні від початку року

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кісідою. Про це глава держави повідомив у Телеграм, передають Патріоти України.

«Дякую японському уряду та всьому народу за масштабну й різнобічну допомогу. Відстань між нашими країнами не перешкода для тепла ваших сердець, яке відчувають українці. Японія вже надала Україні фінансової підтримки на понад $12 млрд та анонсувала додаткову допомогу на поточний рік.

Вдячний особисто прем’єр-міністру за проведення в Токіо у лютому Японсько-української конференції, на якій було підписано понад 50 двосторонніх угод. Домовилися сприяти їх якнайшвидшій реалізації», – зазначає Зеленський.

Глава держави також розповів про ситуацію на полі бою, зокрема про російські обстріли. З початку року Росія випустила по Україні майже тисячу ракет, приблизно 2800 «шахедів» і майже 7 тис. керованих авіабомб.

«Наголосив на посиленні санкційного тиску на Росію та створенні механізму конфіскації заморожених російських активів. У цьому контексті запровадження Японією вже 23-го пакету санкцій проти Росії за війну в Україні – це гарний приклад для інших міжнародних партнерів», – додав він.

Окрім того, Зеленський поінформував про потребу України в нелетальному обладнанні: у спеціальній техніці для облаштування фортифікацій, розмінування та медичної евакуації.

Обговорили з премʼєр-міністром стан підготовки двосторонньої безпекової угоди за підсумками трьох раундів переговорів.

Чому російська ППО не витримує: DW розкрила слабкі місця оборони Москви

вівторок, 23 червень 2026, 19:38

Російська система протиповітряної оборони навколо Москви дедалі частіше стикається з викликами через масовані атаки українських безпілотників. Про це йдеться в аналітичних матеріалах, на які посилається Deutsche Welle, передають Патріоти України. За да...

Не припиняє скаржитися: Трамп перерахував "дуже поганих" союзників по НАТО під час війни з Іраном

вівторок, 23 червень 2026, 18:30

Американський лідер Дональд Трамп знову розкритикував НАТО через брак допомоги в Ормузькій протоці, назвавши Німеччину та Італію "дуже поганими" союзниками, передають Патріоти України з посиланням на Breaking News. Як відомо, низка країн НАТО відмовили...