Зеленський у Туреччині зробив дивну заяву стосовно кримських татар

Гарант заявив про якісь дозволи для відвідин анексованого українського півострова представниками корінного народу, які перебрались на материк. Хто має давати такі дозволи, якщо Україна як хазяйка де-юре не чинить перепон і хто гарантує татарам безпеку?

Зеленський у Туреччині. Фото: Твіттер.

Президент Володимир Зеленський заявив, що незабаром Україна законодавчо спростить отримання дозволу для відвідування окупованого Криму для переселенців, передають Патріоти України.

"Ми не втомимося привертати увагу міжнародної спільноти до порушення прав кримських татар окупаційною російською владою в Криму, а також уважно вивчаємо проблеми кримських татар переселенців, що вимушені були покинути Крим через російську агресію.

Україна не залишить переселенців сам-на-сам з їхніми проблемами. Також, ми розуміємо, як важливо для вас відвідувати родичів та рідну землю. Найближчим часом на законодавчому рівні буде затвердження положення, яке спростить отримання дозволу для відвідування Криму," - заявив президент.

Пізніше в прес-службі президента уточнили, що спрощення буде стосуватися кримських татар громадян Туреччини. Іноземці для візиту до анексованого Криму мають отримати офіційний дозвіл від України. Перетинати кордон у невстановлених місцях в обхід офіційних пунктів пропуску заборонено.

За словами президента, окупаційна влада у Криму нехтує ідентичністю кримських татар. Український президент переконаний, що Крим обов’язково повернеться до складу України. Також він подякував Туреччині за солідарність з Україною. Президент у своїй промові згадав депортацію кримських татар.

"Знищили три крилаті ракети росіян і два "Сонцепеки": Повітряні сили України відзвітували про успіхи за день

неділя, 22 травень 2022, 0:33

Ударна авіація Повітряних сил 21 травня вкотре успішно відпрацювала по ворожих цілях. Вдалося збити ще три ворожі крилаті ракети. Про це йдеться у зведенні командування Повітряних сил ЗСУ, передають Патріоти України. Наші бійці також знищили щонайменше...

"Тут мають жити біженці": Анархісти захопили віллу "друга Путіна" в Австрії (фото)

неділя, 22 травень 2022, 0:24

Як повідомляє Salzburger Nachrichten, будинок зайняли люди, які називають себе членами союзу вільних анархістських організацій. Активісти засудили війну в Україні та закликали експропріювати власність Шувалова: "Ми вимагаємо, щоб будинок був перетворен...