"Зеленський вперто відмовляється вірити тим, хто намагається донести до нього просту думку: Путіну мир та спокій в Україні не потрібні в принципі", - Жебрівський

Попередні спроби розведення військ показали: такий шлях не призведе ні до чого доброго. Натомість тактика просування армії у "сірій зоні" реально допомагала полегшити життя людям, що там проживають. Таку думку висловив колишній очільник Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, передають Патріоти України.

За словами політика, досвід розведення військ минулих років яскраво свідчить про неефективність таких кроків. "У 2016 році було заплановано відведення в Золотому, Петрівському і Станиці Луганській. Петрівське знаходиться в Донецькій області. Воно сьогодні під контролем російських найманців. І коли ми відведення проводили по Петрівському – робили це в полі. І не залишали у "сірій зоні" населених пунктів. Але коли ми свої війська відвели – російські найманці у Станиці Луганській відходити відмовились. Тому за деякий час українські сили повернулися на вихідні позиції", - пригадує Жебрівський.

Він стверджує: невдалий досвід розведення у 2016-му кардинально змінив тактику армії в зоні проведення ООС (на той час - АТО).

"Після цього був взятий курс на скорочення "сірих зон". Те ж Травневе, Гладосово, та ж Катеринівка і багато інших населених пунктів, які знаходилися в "сірій зоні", перейшли під контроль українскої влади. Там ми виплачували пенсії, відновили роботу магазинів і можливість отримувати медичну допомогу. Фактично, вдихнули туди життя. Все це ми робили якраз після того, коли остаточно стало зрозуміло: розведення не працює", - підкреслив Жебрівський.

Політик привітав те, що активна частина українського суспільства потужно виступає проти розведення. Адже саме це, на його думку, у кінцевому підсумку захищає людей, які живуть у зонах розведення.

"Достатньо серйозну роль відіграють зараз і ветерани, і волонтери, і пасіонарні громадяни України. Коли вони говорять "Не дозволимо" - тоді і поліція, і НГУ достатньо ефективно починають працювати для того, аби в тих зонах не з’являлися ДРГ, щоб туди не заходили сепари і щоб вони не пробували мститися тим місцевим, хто має дійсно проукраїнську позицію. Не було би цих протестів – боюся, все просто пустили би на самоплин", - зауважив Жебрівський.

Політик також порадив президенту Зеленському відкинути зайві амбіції – і не повторювати помилки, які вже скоював його попередник. "Ну, вже ж пробували розводити - не працює! Скорочення "сірої зони" - спрацювало. Відвойовування українських земель працює, а відведення військ – ні. Тому я не розумію, чому Зеленський так вперто відмовляється вірити тим, хто намагається до нього донести просту думку: Путіну мир та спокій в Україні не потрібні в принципі", - підкреслив Жебрівський.

Джерело: Обозреватель

"Це ж не ставка в букмекерській конторі": У ГУР пояснили, чому ЗСУ не зайшли в Крим до літа, як обіцяв Буданов

п’ятниця, 9 червень 2023, 10:55

Очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов говорив про можливий сценарій, коли заявляв, що наші військові зайдуть до Криму навесні 2023 року. Відбуваються корективи наших планів, проте зрештою Україна звільнить п...

Окупантам приготуватися: Резніков заговорив про українські ракети дальністю 1000 км

п’ятниця, 9 червень 2023, 10:45

Україна має дуже хороші перспективи створення свого оборонного сектора ракет. Вони мають дальність понад 1000 км. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков. В Україні було затверджено ракетну програму, на яку вже було виділено офіційні кошти, пере...