"Зеленський визнав, що брехав українському народу, і свідомо не повідомляв про неминучу війну попри попередження НАТО", - Бутусов про головні помилки

"Президент Зеленський визнав, що брехав українському народу, і свідомо не повідомляв про неминучу війну попри попередження НАТО. Приголомшливе та просто аморальне інтервью президента Володимира Зеленського американському виданню "Вашингтон пост", - пише у своєму блозі Юрій Бутусов, передають Патріоти України, і продовжує:

Цитата: «Ви не можете просто сказати мені: «Слухай, ти маєш почати готувати людей зараз і сказати їм, що вони повинні відкладати гроші, запасатися їжею», – згадує Зеленський. «Якби ми так сказали – а цього хотіли деякі люди, яких я не називатиму, – то я б втрачав 7 мільярдів доларів на місяць з жовтня минулого року, а в момент, коли росіяни напали б, вони б взяли нас за три дні. … Загалом наше внутрішнє почуття було право: якщо ми посіємо хаос серед людей перед вторгненням, росіяни нас зжеруть. Тому що під час хаосу люди тікають із країни. Хоч би цинічно це звучало, але саме ці люди зупинили все».
Які висновки з цієї цитати:
1. Зеленський був детально проінформований про неминучість війни з боку Росії, але не вжив заходів, які передбачаються на випадок ворожого вторгення. Скандал тут не в публічних заявах, звичайно, не все одразу треба повідомляти онлайн, питання в рішеннях, які не були ухвалені, хоча мали бути ухвалені.
2. Президент брехав, що ніякого вторгення не буде, а будуть шашликі та травневі свята, і його влада дискредитувала тих, хто кілька місяців твердив про необхідність готуватись до бою. Якщо не треба було попереджати про війну, то навіщо було брехати що її не буде? Де логіка? Таким чином, президент дезорганізуввв самостійну підготовку громадян до оборони краіни або до евакуації мирних жителів, наслідком чого стали численні жертви громадян Украіни.
3. Зеленський збрехав, що планова підготовка до війни могла б спричинити хаос. Тобто готуватись до війни - це хаос, а не готуватись - це добра підготовка. Хаос стався саме через відсутність підготовки - забиті шляхи, відчай, та десятки тисяч жертв виникли якраз внаслідок відсутності попередження від держави та системної підготовки до евакуації.
4. Брехня, що згідно цитати, росіян ніби-то зупинили ті українці, які у разі попередження втікли б з краіни. Адже вторгення було зупинено українською армією та добровольцями, і добровольців було з першого дня більше, ніж зброї, і десятки тисяч українців не мали можливості йти в бій виключно через відсутність запасів зброї. Ті, хто не хотів воювати без проблем втекли, і ніякої ролі у зупинці російського вторгення не зіграли. Мільйони, які забили усі шляхи або залишились під ударом у містах, ніяким чином теж зупинити росіян не могли. Просто соромно за ці слова американській пресі, президент просто не уявляє собі взагалі, що відбувається у краіні і як саме народ встав на її захист.
Навіщо він все це сказав? Президент Зеленський, очевидно, готується до виборів, і створює собі виправдання, чому він та проросійські діячи у його оточенні не вжили своєчасних заходів до оборони краіни. Тому пішли такі інтерв‘ю, соцопитування, замовні рейтинги, тисячі ботів.
А що мав би зробити за законом Верзовний Голвнокомандувач Зеленський, якби готував країну до війни, що саме він не зробив, хоча був зобов’язаний за планом оборони краіни?
1. Видати накази та забезпечити фінансування на проведення першочергових заходів по мобілізаційному розгортанню та озброєнню військ та резервів, без яких Генштаб та усі міністерства та структури оборони і влади не могли повноцінно діяти.
2. Провести збори військовослужбовців оперативного резерву 1-і черги та поповнити бойові частини до штату. Наші бойові кадрові бригади були б збільшені у 2-3 рази.
3. Провести збори 25 бригад ТРО, провести маневри та видати зброю, підготувати людей.
4. Провести збори кадрових військовослужбовців та резервістів 10 бригад Корпусу резерву сухопутних військ.
5. Підготувати до миттєвого підриву та посилити охорону мостів на напрямках ймовірного російського наступу. Щоб мости були підірвані уся одразу після старту першої російськоі ракети.
6. Розгорнути війська на стратегічно важливих напрямках, та організувати оборону. Ворог захопив Херсон за чотири дні, ключове місто півдня - Мелітополь, росіяни захопили на другий день війни без бою, Бердянськ захопили без бою, таким чином війська, які направили у Маріуполь з самого початку буди приречені на бій в оточенні.
7. Виділити усі можливі кошти бюджету на закупівлю снарядів, мін, та протитанкових ракетних комплексів, військової амуніції, бронежилетів, касок, безпілотників.
8. Провести розсередження та маскування усіх ключових оборонних підприємств.
9. Розсередити запаси боєприпасів, бойової техніки, що дозволило б значно скоротити втрати від перших російських ударів.
10. Почати побудову оборонних рубежів на напрямках зосередження військ РФ.
11. Підготувати транспорт та логістику для ймовірної евакуацію мирного населення, літніх людей, дітей, які у випадку бойових дій нічим не допоможуть і будуть тільки ризикувати власним життям.
Це не просто елементарні речі, це не просто попередження та загальні слова. Це те, що влада та президент мають робити, якщо отримують дані, що війна неминуча. Попередження НАТО були важливі, щоб провести приховане розгортання наших сил. Уявіть собі який розгром би чекав на російську армію, якби ці заходи були застосовані - ніякі проїзди навколо Київа, Харкова, Сум, Чернігова, Херсона, Маріуполя були б неможливі, ворогу довелось би з самого початку нести величезні втрати без будь-яких шансів глибоко прорватись на будь-якому напрямку. А російські втрати стали б більше на порядок. Ми не втратили б місяці для мобілізації, бо все те що я написав, все одне довелось робити вже у хаосі вторгення.
Але замість оборони краіни, замість чесного визнання проблем, об’єднання краіни задля спільної оборони, президент Зеленський обрав шлях брехні, брехні на крові вже десятків тисяч загиблих, мільйонів евакуйованих, сотень міст та сіл, окупованих ворогом.
Влада такою брехнею заважає народу перемогти, тому що як тоді так і зараз президент вважає, що людям треба брехати, і самому собі треба брехати, і навіть не соромиться визнавати, що збирається і далі правити країною за допомогою брехні. І ця брехня проникає дуже глибоко, брехню та самооману видно у багатьох державних рішеннях, у багатьох вчинках, і ціна її досі нестерпна на фронті та в тилу - життя, життя, життя.
Наша перемога неминуча, українці будуть битися до кінця, на боці України увесь світ, але якою важкою робить брехня ціну нашоі перемоги… ми мусимо привчити владу говорити правду хоча б в тих питаннях, які стосуються життя українців".

Українська артилерія працює вже на повну силу: У ЗСУ розповіли про зміни на фронті

неділя, 23 червень 2024, 0:30

Росіяни намагаються провести ротацію на Харківському напрямку . Можливості української артилерії на фронті суттєво посилилися останнім часом. Наразі у плані засобів ураження на лінії зіткнення досягнуто певного паритету. . Про це розповів речник опер...

Історичне рішення США зірвало потужний наступ Путіна: 90 тисяч росіян готувались вдертися до України, але вчасно отримали по зубах - Associated Press

неділя, 23 червень 2024, 0:15

Сили оборони України знищували цілі колони ворожих військ, що висувались до державного кордону, щоб увірватися до Харківщини. Понад 90 тисяч російських військових готувалися до нового наступу на територію України в той час, коли США дозволили ЗСУ вико...