Зеленський закликав світ блокувати атомну галузь РФ

Президент України Володимир Зеленський закликав світ запровадити нові санкції проти Росії, які будуть блокувати російську атомну галузь. Такою має бути відповідь на те, що окупанти продовжують перебувати на території Запорізької АЕС та в сусідніх районах. Присутність загарбників на ядерному об'єкті збільшує радіаційну загрозу для Європи настільки, що навіть у пікові моменти "холодної війни" такого не було. Про це Зеленський сказав у вечірньому відеозверненні до українського народу, передають Патріоти України.

"Абсолютно всі посадовці держави-терориста, а також ті, хто допомагає їм у цій шантажистській операції з атомною станцією, мають відповідати в міжнародному суді. Це обов’язково буде. А кожен російський військовий, який або стріляє по станції, або стріляє, прикриваючись станцією, повинен розуміти, що стає особливою мішенню для нашої розвідки, для наших спецслужб, для нашої армії", – наголосив гарант.

Зеленський зазначив, що російський ядерний шантаж, який окупанти влаштували на ЗАЕС, лише мобілізує ще більше глобальних зусиль для протистояння терору. На такі дії агресора має бути потужна реакція.

Голова держави також звернувся до жителів Нікополя, Марганця, Енергодара, Кривого, Запоріжжя та всіх інших міст і громад Дніпропетровської та Запорізької областей, а також до військових, які боронять цей напрямок. Президент подякував увсі, хто витримує тиск російських терористів і захищає Україну та світ від створеної окупантами ядерної загрози.

"Я вдячний усім нашим енергетикам, які підтримують стабільну роботу енергосистеми України та самої Запорізької станції. І ми робимо все можливе, щоб повернути спокій, безпеку і цій частині нашої держави, і всім іншим містам та іншим областям нашої прекрасної України", – додав він.

Президент сказав, що окупанти продовжують вдаватися до провокацій із обстрілами АЕС. Загарбники намагаються перекинути на цей напрямок свої додаткові сили, щоб ще більше шантажувати Україну та весь вільний світ. Проте це, за словами Зеленського, нічого їм не дасть.

Війська РФ не забирали тіла своїх загиблих під час відступу з Лимана: У мережі показали відео

четвер, 6 жовтень 2022, 7:48

Під час відступу з Лимана окупанти залишили тіла своїх солдатів. Щонайменше 15 російських "двохсотих" виявили українські військові після зачистки міста, передають Патріоти України. Наші захисники зняли на відео докази того, як "русскіє сваіх нє брасаю...

У країн НАТО немає вибору, вступ України має завершитися найближчими роками, - Огризко

четвер, 6 жовтень 2022, 7:37

Україна повинна стати членом НАТО протягом найближчих років - у нових політичних умовах країнам Альянсу доведеться прийняти це рішення, тому що іншого вибору у них немає. Про це в ефірі "Еспресо" сказав колишній міністр закордонних справ України Володи...