2013-го, здавалося б, нічого негативного в суспільній свідомості не відбувалося. Усе стабільненько, потроху зростає рівень життя, вибралися з економічної кризи. Але на запитання: "Що відчуваєте, коли думаєте про майбутнє України?" відповідь "Надія" - на найнижчому рівні за весь час опитувань. Оптимізм - теж. Було відчуття, що нічого вже не буде. Тихо і спокійно, як на цвинтарі. 2014-го - війна, не зрозуміло, що далі. Але оптимізм зріс у півтора разу. І надія - теж. У людей з'явилося сподівання поступального руху. А в значної частини - і віра у свої сили.
Gazeta.ua пдготувала підбірку висловлювань науковця про свої життєві правила та роздуми .
Про владу
"Найбільше мене завжди лякають дурниці, які робить влада. Свого часу навіть винайшла формулу, і поки що різні влади доводять її справедливість. Найстрашніша влада - це влада тупа. Навіть не корумпована. Тому що розумна корумпована влада краде потрошку. Не рубає сук, на якому сидить"
Про європейський вибір України
"Росія ніяк не може змиритися з тим, що Україна йде в Європу від Росії. Це означає кінець усіляким імперським устремлінням"
Про свободу
"В українців на першому місці, поза конкуренцією, цінність свободи. На жаль, законослухняність - на останньому"
Про Майдани
"Рушійна сила суспільства завжди в меншості. І в помаранчевій, і в Революції гідності брали участь 15 відсотків. Але, щоб від таких поштовхів був ефект і рух наростав, більшість повинна підтримувати ті зусилля"
"Люди, які стояли на Майдані, – ідеальні європейці. Свобода, взаємодопомога, самореалізація. Очевидно, що в перспективі суспільство рухатимуть саме вони. Однак питання в тому, наскільки вони мають можливість ставати владою"
Про суспільство
"Що бідніше суспільство, то матеріалістичніше. 40 відсотків українців готові поступитися частиною своїх прав і свобод в обмін на підвищення добробуту. Хоча стільки ж – не згодні"
"Нас ніхто не навчає громадянства. Не вчить бачити й установлювати прямі причинно-наслідкові зв'язки. Приміром, як корупція впливає на стан мого гаманця? Як відсутність верховенства права позначається на моєму житті?"
Ірина Бекешкіна працювала в Інститутах філософії та соціології, редакторкою журналу "Філософська думка". Від 1996-го - у Фонді "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва. Ця установа першою почала проводити екзитполи під час виборів в Україні. На президентських 2004-го зафіксувала масові фальсифікації, що стало одним із каталізаторів помаранчевої революції. 2010-го очолила фонд. Через п'ять років він увійшов до рейтингу 90 найупливовіших аналітичних центрів Східної та Центральної Європи, за версією Пенсильванського університету.
Авторка понад сотні наукових праць.
Тричі була в переліку найупливовіших жінок України, за версією журналу "Фокус", двічі - в топ-100 успішних жінок журналу "НВ".
Любила подорожувати. 56-річною здійснила екстремальний сплав річкою Тара в Чорногорії.
Померла 20 березня 2020 року в Києві. Похована на Байковому цвинтарі
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...