"Згодом ви побачите сильний результат": Голова Тернопільської ОВА - про ситуацію навколо Почаївської лаври

Голова Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш заявив, що Почаївська лавра є "одним з об’єктів підвищеної небезпеки в області". Про це він сказав під час брифінгу, передають Патріоти України..

"Там триває ряд кримінальних справ. Ведеться претензійно-позовна робота. Це є на сьогоднішній момент таємницею слідства, але увага завжди прикута, тому що це, як один з об’єктів підвищеної небезпеки в області", - зазначив Труш.

За його словами, влада та правоохоронні органи підтримують тенденції, які є на державному рівні. "Тенденції, які проходять на загально українському, ми точно підтримуємо і це є правильно. І тому ми робимо згідно чинного законодавства. Будемо намагатися не допустити свавільного захоплення чи побиття. Тільки має йти законно. Робота проводиться, на жаль, ми про неї не можемо зараз казати, але я думаю, що згодом ви побачите сильний результат", - додав очільник ОВА.

У поліції також наголосили, що тримають все під контролем. "В нас є Кременецько-Почаївський заповідник, в складі якого є Почаївська Лавра, та деякі інші об'єкти релігійного спрямування. На сьогодні є ситуація в Кременці - це собор святого Миколая разом з монастирем, де закінчився договір оренди з УПЦ про використання цього монастиря. Комісія, яка була зібрана від заповідника і міністерсва культури зафіксувала факт, що володільці, які користувалися згідно договору про безкоштовне користування, відмовилися передавати в користування назад в державу. Є позов до Господарського суду про виселення представників УПЦ з цього приміщення. В поліції порушене кримінальне провадження за матеріалами СБУ по окремих статтях. На минулому тижні було проведено огляд цього приміщення, огляд церкви - собору, огляд інших приміщень, зафіксовано окремі зміни в архітектурі, використанні землі - відповідні рішення будуть прийняті після проведення експертиз", - розповів начальник поліції Тернопільщини Олександр Богомол.

Підрив Каховської ГЕС: Велика вода уже загрожує Миколаєву

середа, 7 червень 2023, 21:43

У місті Миколаєві після підриву російськими терористами дамби на Каховській ГЕС упродовж середи, 7 червня, почав підійматися рівень води у Дніпрі. У найнижчі точні пляжу в мікрорайоні Намив вода підступила до зупинок громадського транспорту, утворюютьс...

Підрив Каховської ГЕС: В окупованих Олешках є перші загиблі, - мер

середа, 7 червень 2023, 21:15

В окупованому місті Олешки у Херсонській області уже є перші загиблі внаслідок підтоплення після підриву росіянами Каховської ГЕС. Про це розповів міський голова окупованого міста Євген Рищук в ефірі Еспресо, передають Патріоти України. "Коли був підір...