Згоріло все? Росія зосередила на "вишках Бойка" ракетні судна, спецназ і кораблі ФСБ, - експерт

Російські спецпризначенці розміщували на окупованих бурових платформах "Чорноморнафтогазу" підрозділи морської піхоти та спецназу. Армія РФ продовжує перебувати на платформах й дотепер. Про це повідомив військовий експерт Павло Лакійчук для росЗМІ, передають Патріоти України.

"Спочатку росіяни боялися, що Україна забере своє майно назад. Крім морпіхів там ще чергує бригада ракетних морських суден, які забезпечують охорону цього району, а також патрульні кораблі ФСБ. У 2016 році РФ зрозуміла, що цей об’єкт можна використовувати більш раціонально, тому встановила на них засоби спостереження за повітряною та підводною обстановкою", - каже експерт.

Фахівець зауважив, що на "вишках Бойка" були встановлені гідроакустичні комплекси. "Цей ланцюжок пунктів нагляду формує єдину систему спостереження за повітряною та підводною обстановкою у північно-західній частині Чорного моря - таким чином росіяни не просто контролюють це район, а можуть швидко реагувати та наносити авіаційні та ракетні удари", - додав Лакійчук.

ЗСУ потрібні нові бригади для стримування загроз із Білорусі, - Сирський

п’ятниця, 26 червень 2026, 8:03

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що для надійного стримування можливого наступу з території Білорусі Україна має створювати нові військові бригади, передають Патріоти України. За його словами, економія ресурсів на форму...

"Намагаються лізти": У ЗСУ розповіли про плани армії РФ щодо Куп'янська

п’ятниця, 26 червень 2026, 7:36

Російські підрозділи не припинили спроб наблизитися до Куп’янська Харківської області та продовжують атаки з північного напрямку. Окупанти прагнуть звузити українські позиції на східному березі річки Оскіл, але просування залишається безуспішним. Також...