Жданов розповів, чим відрізняються комплекси Patriot від NASAMS та IRIS-T

Зенітний ракетний комплекс Patriot розроблявся для роботи у складі цілого дивізіону. Саме тому його вартість така висока. Військовий експерт Олег Жданов розповів, у чому полягає основна відмінність комплексів Patriot від NASAMS та IRIS-T, передають Патріоти України.

"Цей комплекс (Patriot) розроблявся у комплексі дивізіону, тобто один дивізіон прикривав один об'єкт, у дивізіон входило шість батарей... Вважалося, що для того, щоб вразити цей об'єкт, треба було за всяку ціну вибити хоча б одну батарею, і вся система розвалиться", – зазначив він.

За словами Жданова, до складу дивізіону Patriot входять дев'ять батарей, у кожній з них по чотири пускових установок. "Це 36 пускових установок... Може досягати вартості до 9 мільярдів доларів. Тому він такий дорогий... Це величезний комплекс техніки", – заявив експерт.

Він додав, що для роботи Patriot ще потребує супутника. Що ж стосується NASAMS та IRIS-T, то як зазначив Жданов – це більш сучасні комплекси, які створювалися для одиночного застосування, тому вони значно дешевше.

"В одній батареї NASAMS – шість пускових установок, їх можна розкидати. На дві установки йде радіолокаційна станція. Цього достатньо, щоб вони виконували свої функції у радіусі 40 кілометрів", – розповів експерт.

Обмежено придатні можуть бути мобілізовані: У ЗСУ пояснили, куди можуть призвати військовозобов'язаних цієї категорії

середа, 1 лютий 2023, 18:56

В Україні продовжили дію воєнного стану та загальної мобілізації до 19 лютого 2023 року. У зв'язку з цим багатьох людей цікавить питання: що робити тим, кого військово-лікарняними комісіями (ВЛК) визнано обмежено придатними до служби за станом здоров'я...

Два постріли - два влучання: Спецпризначенці Нацгвардії за одну хвилину знищили ворожий танк і БМП (відео)

середа, 1 лютий 2023, 18:25

Нацгвардійці-спецпризначенці продовжують завдавати втрат російським окупантам. На Донеччині бійці окремого загону спецпризначення НГУ "Омега" ліквідували російський танк і БМП, передають Патріоти України. Для цього їм знадобилося два постріли та хвилин...