Жінку роздягнули на морозі, чоловіка побили: Українка розповіла, як окупанти знущалися з активістів у Бердянську

В українському Бердянську, окупованому 28 лютого, люди активно виходили на акції протесту проти російських загарбників. Але з кожним днем їхня кількість зменшувалася, а 20 березня мітингувальників жорстко побили, деяких потім – викрали й катували. Про це "Цензор.НЕТ" розповіла одна з мешканок міста. Вона вважає, що причетних до організації акцій просто хтось "здав", передають Патріоти України.

"Бо вони сиділи в кафе і прямо звідти їх і забрали. Потім матір ходила просила, щоб їх відпустили. Вони у виконкомі говорили, що все добре з ними. Що з ним було насправді – невідомо", – зазначила вона. Одному з таких "затриманих" вдалося за деякий час повернутися додому. Чоловік зібрав рідних і поїхав із міста.

"Жінку одну роздягнули до пояса на морозі й змушували читати газету, а потім підвели до вух струм і вдарили. Чоловікові руки ламали, били", – розповіла співрозмовниця видання.

Зараз життя в місті відносно спокійне, бердянці "зачаїлися". Російські солдати постійно патрулюють вулиці всіх районів невеликими групами, іноді ходять у супроводі поліцейського із РФ.

Окупанти підходять до чоловіків, запитують документи, перевіряють татуювання по всьому тілу. Останнім часом все частіше зустрічаються ворожі солдати у цивільному одязі, їх видно за поведінкою, розповіла місцева мешканка. Переодягнені військові, за її словами, "ходять, щось знімають на відео, до всіх придивляються, заграють до дівчат".

Крім того, окупанти й російські поліцейські ходять по будинках і квартирах. "Примушують відчиняти двері, заходять у житло, перевіряють документи. Якщо їм не подобається відповідь чи реакція, можуть виявити агресію й навіть силу. Викрадають людей, тримають днями, тижнями, катують, потім когось відпускають, кого ні..." – розповіло джерело видання.

Квартири, де ніхто не живе, рашисти "віджимають" і заселяють туди "своїх". А щоб про їхню діяльність ніхто не дізнався, вони постійно глушать мобільний зв'язок та інтернет, а місцевим кажуть, що мережу нібито вимикає Україна.

"За один день міг три рази померти": Окупант поскаржився на реалії війни в Україні і заявив, що прокляв той час, як приїхав в Україну. Перехоплення

неділя, 29 січень 2023, 17:43

Російський солдат по телефону поділився реаліями служби у ЗС РФ у "зоні СВО". Окупант розповів про масштабні втрати серед особового складу його бригади. Про це повідомив Telegram-канал Головного управління розвідки МО України. Телефонна розмова була пе...

"Ніде не прописано": Юрист пояснив, чи будуть повертати в Україну з-за кордону чоловіків призовного віку

неділя, 29 січень 2023, 17:28

У зв'язку з затвердженням нового Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, у багатьох українців, які перебувають за кордоном, постає питання, чи можуть їх примусово повернути до України, переда...