
У підконтрольній РФ Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), до якої, крім країни-агресора, входять Вірменія, контрольована Москвою Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан і Таджикистан, вирішили налагоджувати конструктивні відносини з НАТО і засуджують спроби "героїзації нацизму" і "фальсифікації історичних подій". Про війну Росії проти України нічого не сказано, передають Патріоти України.
За підсумками саміту у Москві, який відбувся в понеділок, 16 травня, Організація договору про колективну безпеку випустила підсумкову заяву. У тексті йдеться про те, що ОДКБ виступає за зниження рівня ескалації на континенті і готова працювати над "практичною взаємодією" з НАТО.
"Усвідомлюючи свою відповідальність за забезпечення міцного миру в Євразійському регіоні, підкреслюємо важливість зниження напруженості на континенті і підтверджуємо готовність налагоджувати практичну взаємодію з Організацією Північноатлантичного договору", - зазначено у заяві.
Крім того, відзначається, що учасники саміту ОДКБ рішуче засуджують "будь-які спроби фальсифікації історичних подій", які пов'язані з внеском у протидію агресії нацизму. "Спільними зусиллями будемо продовжувати протидіяти будь-яким спробам героїзації нацизму і поширення неонацизму, а також расизму і ксенофобії", - підкреслюється в повідомленні. Про війну Росії проти України нічого не сказано.
США вперше підтримали документ, у якому фактично відмовилися від ролі нейтрального посередника щодо України. Про це під час брифінгу на саміті Франція-Італія в місті Антіб заявив французький президент Еммануель Макрон, передають Патріоти України. . "В...
Росія продовжує реалізовувати плани зі значного розширення своїх збройних сил, однак їхнє втілення може зіткнутися з низкою серйозних труднощів. Про це повідомляють аналітики Institute for the Study of War, передають Патріоти України. За їхньою оцінкою...