"Жодних планів": Експертка з питань ядерної енергетики пояснила, чому РФ не передасть ЗАЕС під контроль США

У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки Ольга Кошарна, передають Патріоти України.

Вона нагадала, що директор МАГАТЕ Гроссі у 2022 році намагався зробити деокуповану зону навколо ЗАЕС, про що навіть приймались відповідні резолюції.

«Це не допомогло. Тому, це лише фантазії адміністрації Дональда Трампа, коли вони планують контролювати ЗАЕС. По-перше, відомо, що США не збираються й не планують вводити війська в Україну. Тоді виникає питанням — якими механізми вони збираються контролювати зону деокупації Запорізької АЕС? Цих механізмів немає. По-друге, вони не мають жодних планів щодо управління ЗАЕС. В США операторами АЕС є приватні компанії, які не мають досвіду експлуатації ВВЕР-1000, які працюють на наших АЕС», — розповіла Кошарна.

Крім того, вона нагадала, що російські загарбники досі не понесли ніякої відповідальності за окупацію ядерного обʼєкта. «І по-третє, росіяни чітко заявили, що вони нікому не передадуть контроль над ЗАЕС. Вони пишаються окупацією ЗАЕС. До того ж вони досі не понесли покарання за цю окупацію», — підсумувала вона.

Окупований Маріуполь у транспортному колапсі - паливо закінчується, логістика зупиняється

середа, 24 червень 2026, 7:00

У тимчасово окупованому Mariupol повідомляється про серйозну паливну кризу, яка, за словами місцевих посадовців, фактично вплинула на роботу транспорту, логістики та базових міських послуг, передають Патріоти України. Про ситуацію заявив в.о. голови Ма...

З'явилися супутникові знімки залишків залізничного мосту через Північнокримський канал поблизу Джанкоя після удару ЗСУ

середа, 24 червень 2026, 6:51

Об'єкт був критично важливою ланкою залізничної гілки Керч — Джанкой, якою російські війська перекидали техніку, пальне та боєприпаси. У ніч проти 23 червня підрозділи ССО остаточно ліквідували залишки цієї переправи разом із ворожою ремонтною технікою