
У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки Ольга Кошарна, передають Патріоти України.
Вона нагадала, що директор МАГАТЕ Гроссі у 2022 році намагався зробити деокуповану зону навколо ЗАЕС, про що навіть приймались відповідні резолюції.
«Це не допомогло. Тому, це лише фантазії адміністрації Дональда Трампа, коли вони планують контролювати ЗАЕС. По-перше, відомо, що США не збираються й не планують вводити війська в Україну. Тоді виникає питанням — якими механізми вони збираються контролювати зону деокупації Запорізької АЕС? Цих механізмів немає. По-друге, вони не мають жодних планів щодо управління ЗАЕС. В США операторами АЕС є приватні компанії, які не мають досвіду експлуатації ВВЕР-1000, які працюють на наших АЕС», — розповіла Кошарна.
Крім того, вона нагадала, що російські загарбники досі не понесли ніякої відповідальності за окупацію ядерного обʼєкта. «І по-третє, росіяни чітко заявили, що вони нікому не передадуть контроль над ЗАЕС. Вони пишаються окупацією ЗАЕС. До того ж вони досі не понесли покарання за цю окупацію», — підсумувала вона.
До Верховної Ради надійшов законопроєкт від президента Володимира Зеленського Про внесення зміни до статті 7 закону Про державні нагороди України. Про це повідомив спікер Руслан Стефанчук у Фейсбук у неділю, 28 червня, передають Патріоти України. Докум...
Колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що питання застосування Росією ядерної зброї може постати лише у разі колапсу російського фронту в Україні та появи у Володимира Путіна переконання, що його режим опинився під реальною за...