Жирохов пояснив, що стоїть за збільшенням чисельності армії РФ, і оцінив загрозу для України з півночі

Путін підписав указ про збільшення чисельності російської окупаційної армії на 170 тисяч. Проте збільшення чисельності російської армії пов'язане не тільки з війною в Україні, а й з іншими факторами. Про це в ексклюзивному інтерв'ю OBOZ.UA розповів військовий експерт Михайло Жирохов. Водночас загальна чисельність армії країни-агресора перевищує 2 мільйони, передають Патріоти України.

"Я не бачу тут великої проблеми з військового погляду. Просто зараз вони оптимізують власні збройні сили, роблять укрупнення, формують кілька нових дивізій. Звісно, можна говорити, що це пов’язано з війною в Україні – так, пов’язано. Але також з іншими факторами.Наприклад, той факт, що Фінляндія увійшла до НАТО", – зазначив експерт.

Якщо раніше на російсько-фінському кордоні була розгорнута порівняно невелика кількість військ, то зараз росіянам потрібне збільшення бойових частин на багатьох напрямках, зокрема на фінському.

Також незрозуміла ситуація у Вірменії, яка має певну західну спрямованість. Отже, Росії і на цьому напрямку потрібні додаткові сили. Є певні військові загрози для них, і вони у такий спосіб реагують.

Експерт також зазначив, що подібний процес проходили й українці у 2017-2018 роках, коли Верховна Рада підвищувала чисельність Збройних сил. Збільшення армії ворога на 170 тисяч фактично означає розширення кількості стандартних військових підрозділів. Це включає офіцерів, контрактників і сержантів. Наприклад, якщо уявити, що формують чотири нові дивізії, то потрібно додати стільки ж штатних підрозділів до складу армії. Тому це не означає, що все буде забезпечено за рахунок мобілізованих, адже рано чи пізно їх також доведеться звільняти.

Щодо північного напрямку експерт зазначив, що там триває постійна прикордонна війна, яка розпочалась у квітні 2022 року. Відбуваються постійні напади, та безперервні удари. Однак, говорити про те, що росіяни намагаються відкрити новий фронт помилково. Оскільки збільшення їхнього військового угрупування на кордоні фактично не спостерігається.

На кордоні вони розмістили призовників, які оберігають фортифікаційні споруди і просто стежать за кордоном. Більше того, частини, які виводяться з фронту, направляються туди як на відпочинок, оскільки там не відбуваються такі жорстокі обстріли. Отже, наразі з півночі немає конкретної загрози.

У Дніпрі знайшли тіло загиблого чоловіка, кількість жертв в області зросла, - очільник ОВА

п’ятниця, 19 квітень 2024, 23:53

Голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак повідомив, що в Дніпрі знайшли тіло ще одного загиблого чоловіка. Таким чином кількість жертв російської атаки в області зросла до восьми, інформують Патріоти України. «Третій загиблий у Дніпрі. Рятувальники ви...

Трамп заявив, що для США важливе виживання України, і розкритикував європейців за... недостатню допомогу

п’ятниця, 19 квітень 2024, 23:41

Колишній президент США Дональд Трамп, який у 2024 році також бере участь у виборчій кампанії, у своїй соцмережі Truth Social поставив запитання, "чому Європа не дає більше грошей на допомогу Україні", передають Патріоти України. "Чому Сполучені Штати в...