Злякалися? Росія відмовилася від перемовин з Японією щодо південних Курильських островів

В РФ заявили, що більше не вестимуть переговори з Японією щодо мирного договору про південні Курильські острови, про що йдеться у заяві МЗС РФ, передає "Интерфакс", передають Патріоти України.

"З урахуванням очевидного недружнього характеру запроваджених Японією односторонніх обмежень проти Росії у зв'язку із ситуацією в Україні (…), російська сторона в нинішніх умовах не має наміру продовжувати переговори з Японією щодо мирного договору через неможливість обговорювати підписання основного документа про двосторонні відносини з державою, яка займає відверто недружні позиції і прагне завдати шкоди інтересам нашої країни", - йдеться у заяві.

Росія також вирішила припинити безвізові поїздки японських громадян на основі угод про безвізові обміни між "південними Курильськими островами Російської Федерації" і Японією від 1991 року та про максимально полегшені відвідування колишніми японськими жителями південних Курил місць свого колишнього проживання від 1999 року.

Крім того, РФ виходить із діалогу з Японією про налагодження спільної господарської діяльності на південних Курилах.

Росія блокує продовження статусу Японії як "партнера Організації Чорноморського економічного співробітництва із секторального діалогу".

У МЗС РФ при цьому заявили, що "вся відповідальність за шкоду двосторонній взаємодії та інтересам самої Японії лежить на офіційному Токіо, який свідомо зробив вибір на користь антиросійського курсу замість розвитку взаємовигідної співпраці та добросусідства".

Раніше Японія після повномасштабного вторгнення Росії в Україну запровадила санкції щодо вищих посадових осіб Росії, включаючи президента Володимира Путіна, ряд бізнесменів, депутатів, а також проти юридичних осіб.

Японія позбавила РФ статусу найбільшого сприяння торгівлі. 7 березня прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда назвав південну частину Курильських островів японськими споконвічними територіями.

Крім того, прем'єр-міністр Японії вимагав від Індії чіткої відповіді на вторгнення Росії в Україну, оскільки воно похитнуло "основу міжнародного порядку".

Додамо, що всі Курильські острови було "додано" до складу СРСР, проте Японія оскаржує належність островів Ітуруп, Кунашир, Шикотан та групи островів Хабомаї, вважаючи їх окупованою частиною країни. Площа спірних островів становить 5 тис. км², загальна площа спірної території – приблизно 200 тис. км².

Україна отримає далекобійні снаряди від США: Речник Путіна Пєсков вже відреагував на новину

п’ятниця, 3 лютий 2023, 23:42

У Вашингтоні констатували, що готові надати нашій державі ракети, які мають великий радіус польоту. Водночас Кремль не забарився з відповіддю. У керівництві держави-терористки "попросили" звернути увагу на промову Путіна, де той каже, що начебто Росії ...

Самі зруйнували й тепер "допомагають": Окупанти цинічно похизувалися відкриттям у Сєвєродонецьку "пункту обігріву" (відео)

п’ятниця, 3 лютий 2023, 23:28

В окупованому Сєвєродонецьку Луганської області загарбники відкрили перший пункт обігріву. У місті, яке окупанти зруйнували, перетворивши на місто-привид, залишивши людей виживати без тепла і світла, та ще й замінувавши його по периметру, нелюди влашту...