Злочинам рашизму проти людяності нема дна: В Ізюмі окупанти вбили щонайменше 1000 місцевих, 80% міста зруйновано

Щонайменше 1000 цивільних загинули в Ізюмі від початку військового вторгнення росіян. Близько 80% інфраструктури міста - зруйновано, передають Патріоти України.

Місто без ліків та доступу до медичних послуг

Про це повідомив депутат Ізюмської міської ради Максим Стрельніков під час брифінгу. Ще більша кількість людей деокупованого міста постраждала через відсутність медичної допомоги.

Як і по всій окупованій території, росіяни чинили воєнні злочини і намагались їх приховати. Щонайменше тисячу місцевих мешканців загинуло внаслідок військових дій. Але ми вважаємо, що ще більша кількість людей постраждали, бо окупанти зруйнували всі заклади охорони здоров'я. Доступ до ліків був обмежений. Росіяни розграбували всі аптеки, – наголосив Стрельніков.

Тож, наразі у звільненому Ізюмі гостро стоїть питання забезпечення ліками та госпіталізація тяжко хворих і поранених. За попередніми даними, на цей час у місті Ізюмі залишається близько 10 000 мирних мешканців.

Депутат зазначив, що ще до звільнення Ізюму вдалося провести "тиху" евакуацію жінок та дітей з міста.

80% інфраструктури Ізюму – зруйновано

Наразі у звільненому Ізюмі проходять стабілізаційні заходи, за участі ЗСУ, СБУ та правоохоронців. Місто потребує негайної відбудови, адже попереду зима і опалювальний сезон.

Внаслідок агресії росії понад 80% інфраструктури у місті зруйновано. Це і приватні будинки, і багатоквартирні, і промислові потужності. Але найстрашніше, що попереду зима і централізована система опалення розбита. Сподіваємось на допомогу обласної влади,
– сказав Максим Стрельник.

Як тільки завершаться заходи по стабілізації ситуації, міська влада відразу почне виконувати роботу у місті, до цього вони працювали в області.

Довідка. Ізюм – третє за величиною місто області. Станом на 2020 рік населення Ізюма становило понад 46 600 людей. Росіяни захопили Ізюм на початку березня. Місто інтенсивно обстрілювали з авіації, вся інфраструктура міста знищена, практично на 80% зруйнована житлова забудова.

З 2 квітня місто було повністю окуповане. Місцеві жителі залишились без електрики, води та газу.

"З людьми погано, але почали набирати на зонах": Окупант відрапортував про новий "призов" у російських в’язницях. Перехоплення

п’ятниця, 27 січень 2023, 18:57

Російські окупаційні війська відчувають гостру нестачу особового складу внаслідок розгромних втрат, завданих українською армією. Поповнювати втрати вони не гребують рахунок ув'язнених з російських в'язниць і колоній. Про це рапортує начальству один із ...

У Херсоні уламки ворожого снаряду влучили в автівку з людьми - жінка загинула на місці, чоловік зазнав поранень

п’ятниця, 27 січень 2023, 18:54

Російська окупаційна армія вкотре обстріляла житлові квартали Херсона та Херсонського району. Уламками від вибуху російського снаряду у Суворовському районі понівечений автомобіль, у салоні якого були чоловік та жінка. Чоловіка забрала бригада швидкої ...