
Російські окупанти в Донецької області втратили установку розмінування УР-77 "Метеорит", відому також як "Змій Горинич". Її ліквідували миколаївські десантники, передають Патріоти України.
Операцію провела 79-та окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗС. Відповідне відео 19 жовтня опублікувало командування Десантно-штурмових військ ЗС України на YouTube-каналі
Наші захисники уточнили: УР-77 призначена для опрацювання проходів у мінних полях, але окупанти останнім часом використовують установку для штурмів. За допомогою цієї техніки вони скидають на укріплення українських воїнів 1,5 тонни вибухової речовини.
На цей раз "Змія Горинича" на підході до лінії відкриття вогню виявила наша повітряна розвідка. Вогонь артилерії зупинив рух УР-77, після чого установка наїхала на міну, а потім була добита за допомогою ударного дрону.Судячи з того, що від техніки залишилася тільки вирва, екіпаж "Змія Горинича" (зазвичай це дві особи, механік-водій і командир-оператор) свою участь у війні проти України закінчили.
Додамо, що УР-77 "Метеорит" – це радянська військова техніка, що виробляється серійно з 1978 року. Вона стоїть на базі самохідної гаубиці 2С1 "Гвоздика".
У Росії навесні 2026 року потік охочих підписати контракт із Міноборони скоротився приблизно на третину порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це йдеться у матеріалі «Верстки», передають Патріоти України. За даними видання, у квітні 2026 р...
Державна служба з етнополітики та свободи совісті 24 червня розпочне вивчення можливих зв’язків Почаївської Свято-Успенської лаври з іноземною релігійною організацією, діяльність якої заборонена в Україні, передають Патріоти України з посиланням на сай...