"Змій Горинич" - все: На Донеччині десантники ЗСУ знищили російську установку розмінування (відео)

Російські окупанти в Донецької області втратили установку розмінування УР-77 "Метеорит", відому також як "Змій Горинич". Її ліквідували миколаївські десантники, передають Патріоти України.

Операцію провела 79-та окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗС. Відповідне відео 19 жовтня опублікувало командування Десантно-штурмових військ ЗС України на YouTube-каналі

Наші захисники уточнили: УР-77 призначена для опрацювання проходів у мінних полях, але окупанти останнім часом використовують установку для штурмів. За допомогою цієї техніки вони скидають на укріплення українських воїнів 1,5 тонни вибухової речовини.

На цей раз "Змія Горинича" на підході до лінії відкриття вогню виявила наша повітряна розвідка. Вогонь артилерії зупинив рух УР-77, після чого установка наїхала на міну, а потім була добита за допомогою ударного дрону.Судячи з того, що від техніки залишилася тільки вирва, екіпаж "Змія Горинича" (зазвичай це дві особи, механік-водій і командир-оператор) свою участь у війні проти України закінчили.

Додамо, що УР-77 "Метеорит" – це радянська військова техніка, що виробляється серійно з 1978 року. Вона стоїть на базі самохідної гаубиці 2С1 "Гвоздика".

"Молоко" чи пальне? У Криму зафіксували незвичне маскування російської техніки

субота, 27 червень 2026, 22:45

В анексованому Криму російські військові почали використовувати нові способи маскування бензовозів, намагаючись убезпечити їх від атак українських безпілотників. За даними українських партизанських рухів, паливні цистерни перефарбовують у яскраві коль...

Логістика РФ до Криму тріщить - переправа не працює, вантажівки під ударами

субота, 27 червень 2026, 21:35

Російські війська стикаються з дедалі більшими труднощами із забезпеченням логістики до тимчасово окупованого Криму. Про це повідомляють активісти руху «Жовта Стрічка», передають Патріоти України. За їхніми даними, після ураження поромної інфраструктур...