Північна Корея планує потроїти кількість своїх військ, які воюють на боці Росії проти України. Найближчими місяцями Пхеньян може направити в Курську область ще від 25 тис. до 30 тис. своїх військових на додачу до 11 тисяч, відправлених раніше. Про це пише CNN, посилаючися на дані української розвідки, передають Патріоти України
У документі з оцінкою Києва, з яким ознайомилося видання, йдеться, що міноборони Росії здатне забезпечити "необхідним обладнанням, зброєю та боєприпасами" з метою "подальшої інтеграції до російських бойових підрозділів".
Також вказано, що "існує велика ймовірність" того, що північнокорейські війська будуть залучені до бойових дій на окупованій території України "для посилення російського контингенту, зокрема під час широкомасштабних наступальних операцій".
Підготовка до перевезень особового складу
В оцінці також зазначається, що є ознаки переобладнання військових літаків РФ для перевезення особового складу, що відображає масштабне завдання з переміщення десятків тисяч іноземних військових через Сибір, який межує з КНДР на крайньому південному заході.
Можливі підготовчі роботи до нового розгортання, включаючи прибуття корабля, пов'язаного з минулорічними розгортаннями, до порту в Росії, та вантажного літака до північнокорейського аеропорту Сунан, були помічені на супутникових знімках, отриманих CNN.
У жовтні 2024 року, перед відправленням до РФ, військовим КНДР вручили спорядження для передової на військовій базі Сергіївка у Приморському краї. Через місяць до порту Дунай поблизу Находки, за 95 км на південний захід, пришвартувався російський корабель класу "Ропуча", який, за словами аналітиків, міг перевозити до 400 військовослужбовців.
Згідно із супутниковими знімками, наданими CNN Центром відкритого коду – британською некомерційною організацією, пов'язаною з обороною та безпекою, що спеціалізується на розвідці з відкритих джерел, 18 травня знову пришвартувався той самий корабель "Ропуча", що перевозив війська.
Схема польотів також свідчить про те, що може відбуватися додаткове переміщення військ. Центр відкритого коду надав CNN супутникові знімки з аеропорту Сунан у Північній Кореї від 4 червня, на яких вантажні літаки, імовірно, Іл-76, рухаються по злітно-посадковій смузі.
Той самий тип літаків використовувався для перевезень військ КНДР наприкінці 2024 року. Хоча фото не показують, для чого використовуються корабель і літаки, переміщення можуть свідчити про схему, що відповідає тій, яку аналітики спостерігали минулого року.
"На супутникових знімках видно прибуття російського бронетранспортера до Дунаю у травні та активність в аеропорту Сунан у травні та червні", – сказав Джо Бірн, старший аналітик Центру відкритого коду.
Це, за його словами, ймовірно, вказує на те, що маршрути, які раніше використовувалися для переміщення північнокорейців, є активними та можуть бути використані "для будь-якого масштабного переміщення особового складу в майбутньому".
Розгортання може відбуватися поетапно
Українська оцінка щодо перекидання 30 тис. корейських військових звучить "завищено… але вони точно можуть назвати таку цифру", сказала Дженні Таун, старша наукова співробітниця та директорка Корейської програми в Центрі Стімсона.
"Це не будуть елітні солдати. Кім Чен Ин сказав, що він повністю за це, тому все залежить від того, чого просить Росія", – додала вона. За словами Таун, число від 10 тис. до 20 тис. "звучать більш реалістично" й КНДР може розгортати війська поетапно.
"Кажуть, що російські генерали вже перебувають у Північній Кореї та навчають там війська", – сказала експертка.Національна розвідувальна служба Південної Кореї (NIS) повідомила, що Північна Корея розпочала відбір персоналу для розгортання за кордоном, яке може відбутися вже в липні або серпні.
Законодавець Лі Сон Квен наголосив на публічній заяві Росії про відправлення ще 6 тис. північнокорейських саперів та військових будівельників. Наразі невідомо, чи NIS поділяє оцінку української розвідки про те, що розгортання корейців у РФ може сягати 30 тис. осіб.
Кім Чен Ин шукає вигоду від боргів Москви
Додаткові війська знаменують собою значний розвиток подій у війні РФ проти України та ознаку того, що голова Північної Кореї подвоює свою підтримку Москви, пише CNN.
За даними західних чиновників, близько 4 тис. північнокорейських військових загинули або зазнали поранень під час боїв на Курщині, проте співпраця Пхеньяна з Москвою з того часу процвітає.
14 травня державні ЗМІ Північної Кореї показали, як Кім Чен Ин з'явився під час інспекції північнокорейських спецпідрозділів. Це змусило деяких аналітиків підозрювати, що його візит пов'язаний з майбутнім розгортанням у РФ.
Українська розвідка також надала найповніший на сьогоднішній день запис про 82 удари північнокорейськими балістичними ракетами КН-23 та КН-24.
Одна з них у січні 2024 року стала причиною загибелі 11 мирних жителів у Покровську, також РФ інтенсивно їх застосовувала в лютому 2025 року.
CNN також отримала від посадовця розвідки України навчальні посібники з північнокорейської артилерії, перекладені російською мовою, що свідчить як про значне поширення цієї зброї, так і про зростання оперативної сумісності між збройними силами КНДР та Росії.
Ці посібники з'явилися одночасно зі масовим поширенням відео артилерії КНДР нафронті, а також з червневим звітом 11 держав-членів ООН, у якому йдеться про те, що Пхеньян відправив Росії щонайменше 100 балістичних ракет і 9 млн артилерійських снарядів 2024 року.
У звіті також повторюються заяви військових Південної Кореї від березня, які повідомляли, що на початку 2025 року до Росії було відправлено ще 3 тис. північнокорейських військових .
Дженні Таун пояснює: Пхеньян бачить довгострокову вигоду від Москви, що опинилася в боргах перед ним. Чим більше "кровного боргу" між ними – тим більше виграє Північна Корея в довгостроковій перспективі, навіть якщо вони йдуть на жертви в короткостроковій перспективі", – спрогнозувала вона.
Українських чоловіків, які тікають від мобілізації через невизнане Придністров’я, по той бік кордону чекають допити, приниження та фільтрація від підконтрольної ФСБ служби. Про це йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо", передають Патріоти України. Організ...
Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що війська країни-агресора Росії не зможуть захопити всю Донецьку область до кінця 2025 року, а можливий захід окупантів на територію Дніпропетровської області поглибить наявні проблеми в армії РФ Про це йдеться у ...