Журналісти з’ясували, що російське міністерство оборони показало пропагандистський ролик про роботу військових підрозділів на території України, але відео було зроблене на полігоні в Бєлґородській області. Про це стало відомо із розслідування медіапроєкту "Настоящее время", передають Патріоти України.
На відео, яке поширило міноборони РФ, неназвані російські військові в шоломах й балаклавах розповідають, що начебто вони з поля бою витягують підбиті танки й буксирують їх до місця ремонту.
На кадрах броньована машина для евакуації техніки з російським триколором тягне російський танк в полі.
Російський військовий розповідає, начебто в тилу на території України розгорнуті ремонтні пункти техніки російської армії, а ці ремонтні бригади "героїчно під кулями" ремонтують російську бронетехніку в оперативному режимі.
Журналісти перевірили метадані (приховані характеристики відеофайлу, де є інформація про точне геолокацію місця зйомки. За координатами журналісти з’ясували, що це місце розташування 357-го навчального центру військово-космічних сил РФ – 25 кілометрів на захід від Бєлґорода.
Крім того, на самому відео за танком на обрії видно приміщення військової частини та споруди садового товариства "Фазенда". Журналісти порівняли кадри з відеозапису міноборони РФ зі знімками полігону із супутника.
Також в метаданих є псевдонім автора dimk-6. Автори розслідування перевірили, чи є метадані в решті відеозаписів, опублікованих у соцмережах російського міноборони. Переважно такі метадані з цих файлів видалили. Проте на відео, яке демонструє застосування РСЗВ "Град", географічні координати місця зйомки показують Харківську область. Цей файл знайшли в папці з назвою "7_05_2022 фосфорные боеприпасы".
З полігону поблизу Ростова-на-Дону (РФ) втекла група росіян, яких повинні були відправити на війну в Україну. Йдеться про 10 осіб, серед яких вбивці, грабіжники та інші злочинці.Про це йдеться в Telegram-каналі керівника "Центру вивчення окупації", кол...
Переговори України і Росії можуть відбутися 15 травня у Стамбулі (Туреччина). Однак їм має передувати ухвалення 30-денного припинення вогню, яке запропонувала Україна, ЄС та США. Китай підтримує ініціативу, втім Росія наразі не погоджується. Володимир ...